Vyberte stránku

Co se zablokovaným iPhonem?

Co se zablokovaným iPhonem?
Hodnocení

 

Zapomněli jste kód ke svému iPhonu a telefon se vám zablokoval? Nevěšte hlavu. Existují způsoby, jak si poradit. 
Zadáte-li na svém chytrém telefonu šestkrát za sebou nesprávný přístupový kód, na monitoru se vám objeví zpráva, že přístroj je zablokovaný. Automaticky se vám uzamkne. To rozhodně není nic příjemného, nejenom z důvodu, že přístroj od daného okamžiku prakticky bude mimo provoz. Rozloučit se budete muset i s veškerými nezálohovanými daty. Přístroj totiž bude třeba kompletně vymazat (včetně dat a nastavení), čehož docílíte buď prostřednictvím iTunes, nebo tzv. režimu zotavení.

Obnovení kódu prostřednictvím iTunes

K první možnosti můžete přistoupit pouze za předpokladu, je-li váš přístroj synchronizovaný s iTunes. Tím vymažete celé zařízení včetně jeho kódu. Jak postupovat? Svůj telefon připojte k počítači, se kterým je synchronizovaný. Otevřete iTunes a počkejte, než se oba přístroje sesynchronizují a vytvoří zálohu. Jakmile se tak stane, klikněte na odkaz Obnovit (zařízení).

Vypnutí kódu režimem zotavení

Pokud se vám to nepodaří, zkuste zařízení vymazat prostřednictvím režimu zotavení. Přístroj opět připojte k počítači a otevřete iTunes. Následně se jej v závislosti na modelu pokuste nuceně restartovat. U modelů iPhone X a iPhone 8 (a vyšších) stiskněte a poté uvolněte tlačítko zesílení hlasitosti. Hned to samé učiňte s tlačítkem zeslabení hlasitosti následované delším podržením bočního tlačítka. U modelů iPhone 7 a iPhone 7 Plus musíte zároveň držet boční tlačítko a tlačítko zeslabení hlasitosti. U starších modelů budete muset podržet tlačítko plochy a vrchní, nebo boční tlačítko.

Čekejte na obrazovku zotavovacího režimu

Tlačítka držte tak dlouho, dokud se na monitoru neobjeví obrazovka zotavovacího režimu, a klikněte na ikonku Obnovit. To nějakou chvilku potrvá. Pak každopádně budete mít možnost zařízení znovu nastavit a používat. Nebyli jste úspěšní? Pak už nezbývá nic jiného než se obrátit na nejbližší iPhone servis. Na internetu jej najdete pod odkazem oprava iPhone.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!