Vyberte možnost Stránka

Cestování karavanem nebo obytným vozem? Poradíme, čím vyrazit na letní dovolenou!

Cestování karavanem nebo obytným vozem? Poradíme, čím vyrazit na letní dovolenou!
Rate this post
!AdSense – before contentVaše cesty na dovolenou podnikáte vlastním vozem? Pak je čas na další level! Vyměňte svůj osobní automobil za komfortnější a větší karavan nebo obytné auto! Obě varianty vám zaručí skvěle prožité dny volna!

Rozhodli jste se investovat do nákupu obytného vozu nebo karavanu? Skvělý nápad, který oceníte vy i celá vaše rodina. Společné cestování už nebude doprovázeno otázkou:“Už tam budeme?“, nýbrž dotazem: “Nepojedeme ještě dál?“.

Komfort, kterým se karavan nebo obytný vůz vyznačuje, si zamilujete už po pár ujetých kilometrech. Nyní je však ještě čas na snění o novém způsobu cestování, momentálně je třeba zaměřit se na rozhodnutí:

 

Obsah článku

Karavan nebo obytné auto?

Jaké jsou rozdíly, klady a případné zápory? Čtěte dále!

Jak rychle se dostanete z bodu A do bodu B

Rychlost cestování je v mnoha ohledech důležitý parametr výběru. Zvolíte-li karavan, pak je třeba se smířit se skutečností, že rychlost není hlavní předností. U obytného vozu si můžete užít vyšší rychlosti, ovšem rozdíl není nijak závratný, cca 30km/hod.

Využití

Karavany poskytují možnost trvalého stání u přehrady, jezera, v kempu apod. V podstatě jde o takovou pojízdnou variantu chaty. V případě, že hodláte strávit volno více méně na cestách, poznáváním různých koutů Evropy či jiných částí světa, pak doporučujeme obytný vůz, který je na dlouhé cesty komfortnější volbou. Kromě toho s obytným vozem lze zastavit téměř všude, což znamená, na každém parkovišti, pěkné vyhlídce či odpočívadle.

Náš tip: Do karavanu využijete kempingové židle a stůl a nafukovací matrace.

Zkušenosti řidiče

Karavan za autem, to už chce mít pořádné zkušenosti! Odhad je v řízení klíčovým. I když budete mít v autě rodinu, která vám bude moci naznačit, zda se vejdete či nikoliv, za volantem bude práce největší. V tomto je obytný vůz vhodnější zejména pro ty řidiče, kteří mají problémy s couváním.

Cena

Mnohé cestovatele v jejich koníčku brzdí finance. Pokud pro vás jsou peníze jistým limitujícím faktorem, je vhodnější dát přednost karavanu. Jeho pořizovací cena je oproti obytnému vozu nižší a také náklady jsou výrazně levnější (mýtné, spotřeba, servisní prohlídky, pojištění atd.).

Kolik toho váš osobní vůz utáhne?

Ne každý “osobák“ je konstruován na tažení karavanu. Myslete na to!

Volnost pohybu

Pokud zvolíte dovolenou s karavanem, pak budete mít jednu velkou výhodu. Po dojezdu do cíle, stačí karavan odpojit a pak už výletům po okolí nic nebrání. U obytného vozu tohle praktikovat nelze, zvláště, když mnohé uličky měst jsou tak úzké, že sotva projede auto osobní. Možným řešením zůstává pronájem automobilu, který však také něco stojí!

prodej-2

Obytný vůz je oblíbený zvláště těmi, kteří si rádi dopřávají pohodlí.

 

Nákup karavanu nebo obytného vozu

Důležitým faktorem je také samotný prodejce, který by měl být především ověřený a jeho nabídka pestrá. Společnost Caravan Centrum HYKRO může být příkladem vhodného prodejce.  Pestrá nabídka obytných vozů a karavanů vás mile překvapí. Kromě toho lze také využít servisu a pronájmu, a v případě, že se chcete karavanu zbavit, pak váš rovněž potěší i nabízený výkup obytných aut a karavanů.

V nabídce najdete známé značky obytných vozů a karavanů Fendt, Wilk, Weinsberg, Tabbert, Carthago, Kentucky,… .

fendt tendenza 2015

Karavan zpříjemní vaše cestování, ať už jedete kamkoliv.

Kompletní informace najdete na stránkách www.hykro.cz a www.eshop.hykro.cz!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.