Vyberte stránku

Povinné ručení není havarijní pojištění. Čím se liší?

Povinné ručení není havarijní pojištění. Čím se liší?

V České republice jezdí více než 8 milionů osobních aut s uzavřeným povinným ručením. Někteří řidiči však nenechávají nic náhodě a spolu se zákonným pojištěním si sjednávají i havarijní pojištění. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a kdy se vyplatí? Dozvíte se v článku níže.

Povinné ručení chrání ostatní

Každý registrovaný vůz musí mít uzavřené povinné ručení – to chrání řidiče před splácením majetkové újmy a újmy na zdraví ostatních při případné nehodě. Nejnižší zákonné limity plnění počítají s maximální částkou 35 milionů Kč při zničení cizího majetku a stejné minimum platí i při ublížení druhým osobám během havárie. Pojišťovna ho odmítne vyplatit jen pokud jste nehodu zavinili naschvál, pod vlivem alkoholu nebo drog či jste sedli za volant bez povolení.

Cena povinného ručení se odvíjí od zvolené výše limitu plnění, technických parametrů vozidla i řidičova věku, bydliště a získaných bonusů. Konečnou částku stlačí dolů i roční frekvence plateb a případně další sjednaná připojištění.

Havarijním pojištěním zabezpečíte svůj majetek

Havarijní pojištění naopak hradí škody, které vzniknou přímo na vašem autě (povinné ručení zaplatí škody jen ostatním účastníkům). Zpravidla vás ochrání před vydáním za opravy v případě poškození vašeho auta vandaly, neopatrným řízením či odcizením. Další připojištění vaši peněženku ušetří v případě živelních pohrom, poničením skel, srážky se zvěří a dalších nečekaných situací.

Vyplatí se mi havarijní pojištění?

Komplexní havarijní pojištění vlastního vozu oceníte zejména v případě, pokud automobil sjel z výrobní linky nedávno nebo pokud jej chcete opravdu důkladně chránit. Jestliže však vlastníte starší auto nebo jezdíte jen málo, zvažte možnost jednotlivých připojištění, která samostatně vyjdou levněji, ale chrání pouze za specifické situace.

Cena není vše

Vybírejte nejen podle finální ceny pojištění; doplňkové služby vám mohou usnadnit průběh jakékoli nemilé události a za pár stokorun navíc tak získáte mnohem lepší servis. Zajímejte se i o recenze pojišťovací instituce, seřaďte si přehledně nabídky pomocí internetových srovnávačů a vyberte si nejen cenou výhodné pojištění.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.