Vyberte možnost Stránka

BitCoiny – co jste o nich nevěděli?

BitCoiny – co jste o nich nevěděli?
Rate this post
!AdSense – before contentCo to vlastně jsou ty Bitcoiny?

Bitcoin je nový druh virtuální měny, je to vlastně síť, software a měna dohromady. V posledních několika měsících došlo k prudkému výkyvu kurzu této měny. Za jejím vzrůstajícím kurzem stojí zejména zájem čínských investorů.

V čem tkví jejich jedinečnost?

1) síť nepotřebuje třetí stranu k tomu, aby transakce mohly probíhat – vše potvrzují pouze členové sítě a to kolektivně – neplatíte nic za převody a to ani v případě, že to je na druhý konec světa

2) nedá se padělat jako klasické bankovky, je šifrována velice silným kódem, který v současné době není možné prolomit

3) měna je anonymní, transakce i prostředky jsou definovány pomocí adres, který tvoří řetězec 34 znaků a má např. tuto podobu: “1HJjkd5f4s65deksDs5kf5skfis8GsEGE51”

4) velice snadno se dá směnit za jakoukoliv jinou měnu

Jaká je hodnota Bitcoinů?

1 BTC (zkratka pro Bitcoin) je něco kolem 16 000 Kč/800 dolarů a neustále se mění.

Jakým způsobem se uchovávají Bitcoiny?

Jsou uchovávány v souborech, které slouží jako peněženka. Peněženku můžete mít i off-line, kód pouze na papíře. Každý transakce se šíří po internetu mezi všemi členy a dochází tak k potvrzení každé transakce.

Jak zacházet s TBC?

K tomu, abyste mohli disponovat Bitcoiny, je nutné mít nějakou Bitcoin adresu – k tomu Vám pomůže bitcoin peněženka. Na výběr máte několik možností, můžete vyzkoušet oficiální bitcoin peněženku, kterou stáhnete zde. Jedná se o program, který si jednoduše nainstalujete.

Jak se dají Bitcoiny vydělat?

Můžete je získat několika způsoby a to:

1) nakoupit na burze (u nás v ČR nebo v zahraničí) – u nás nejjednodušší způsob je přes směnárnu: http://www.simplecoin.cz/ (kde zadáte pouze svůj email a adresu Vaší peněženky – na email Vám přijdou údaje k platbě a po uhrazení Vám zašlou BTC) – kurz je horší než v zahraničních směnárnách

2) těžba (mining) bitcoinů – dříve se používal procesor počítače a jeho výkon, pak grafické karty a nyní jsou zakládány speciální servery tzv. “ASIC jednotky”. Maximální množství, které se dá vykopat pro všechny těžaře za deset minut je 25 TBC. Jednotlivci se proto sdružují do uskupení, kde těží společně a o získané BTC se dělí.

3) bitcoiny můžete nakupovat na burzách, těžit nebo se dají vydělat i jiným způsobem. Příkladem můžou být tyto služby:

FreeBitco.in – zde se pravidelně losuje o volné bitcoiny, můžete se zaregistrovat zdarma.

Coinurl.com – zde dostáváte bitcoiny za prodej reklamy na Vašich webových stránkách

Daylibitcoins.org – zde získáte 10 uBTC za to, že každý den vložíte svojí bitcoin adresu a opíšete kód – jde o to, že tyto firmy prodávají reklamu, která je všude okolo

Jaký význam má Bitcoin mining?

Těžaři zabezpečují bezpečnost sítě a potvrzují proběhlé transakce. Vytvořené transakce se zaznamenávají do tzv. “bloků”. Pokud má být transakce potvrzena, musí být vložena do zřetězeného bloku tzv. “blockchain”, který je ověřen stovkami počítačů v síti.

Kdo stojí za Bitcoiny?

Všichni, kdo je aktivně používají. O software se stará firma Bitcoin Foundation.

Kolik jich je a kde se berou?

Množství Bitcoinů je omezené už od samotného založení měny. Celkově bude možné vytěžit 21 milionů BTC do roku 2040. Berou se právě jako platba za těžení a vznik nových bloků.

K čemu jsou vlastně dobré? Co si za ně koupím?

Můžete je použít u nás např. v internetovém obchodě – damejidlo.cz, kde si za ně můžete koupit něco k jídlu. Větší využití v ČR zatím není, ale v zahraničí za ně můžete koupit téměř vše, od elektroniky přes knihy, počítače atd.

Vyplatí se investovat do BCT? Jaká si myslíte že je budoucnost BTC? Diskutujte s námi…

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.