Vyberte možnost Stránka

Bitcoin a ty další

Bitcoin a ty další
Rate this post

Digitální měna, nebo elektronické peníze. I tak se říká kryptoměnám. S nimi můžete zaplatit v obchodech, za služby, lze s nimi obchodovat nebo je využívat jako investici. Tou nejznámější je bitcoin. Není ale jediný.

Digitální peníze, které platí

V historii lidstva bylo jen málokdy co zadarmo. Nejdříve fungoval směnný obchod, poté se platilo penězi v hotovosti a dnes jsme již zvyklí na bezhotovostní platby. Zaměstnavatel nám výplatu pošle na účet, takže ji nevidíme do té doby, než si v bance nebo bankomatu peníze vybereme v hotovosti. U kryptoměn není možnost jít a vybrat je. Existují pouze v digitální podobě a nemůžeme si na ně ani sáhnout.

Bitcoin je nejznámější kryptoměnu. V roce 2009 vytvořila anonymní skupina vývojářů pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Stačily pouhé dva roky, než si ho všimli odborníci a následně i veřejnost a od té doby jeho popularita stále stoupá. Nákup bitcoinu zvládne přes počítač nebo chytrý mobilní telefon opravdu každý. Pokud tak přemýšlíte, jak se dostat do světa kryptoměn, není to nijak složité a není potřeba se ničeho obávat, stačí být online.

V kavárnách i prodejnách

Své peníze však můžeme investovat do dalších typů kryptoměn, nikoli pouze do bitcoinu. Existuje jich kolem 1400 druhů. Od roku 2011 je na světě litecoin. Ten vznikl díky zaměstnanci společnosti Google. Charliemu Lee. Právě litecoin má za sebou mnoho pádů a vzestupů a v současné době patří mezi stabilní digitální měnu. Kryptoměny se stále častěji využívají k placení v běžné nákupní síti. Zaplatíte s nimi např. v síti prodejen Alza, v kavárnách a dalších prodejnách. Ke své kryptopeněžence, ve které se elektronické peníze uchovávají, máte neustále přístup přes mobilní aplikaci nebo počítač.

Investice do kryptoměn se obecně považuje za velmi výhodnou. Poslední průzkumy ukazují, že alespoň část některé z nich vlastní již desítky milionů lidí po celém světě.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.