Vyberte možnost Stránka

Až 60% lidí vám lže! 5 tipů, jak to s jistotou poznat

Až 60% lidí vám lže! 5 tipů, jak to s jistotou poznat
Rate this post
!AdSense – before contentS kolika lidmi jste dnes mluvili? Nebude tomu asi věřit, ale většina z nich vám pravděpodobně už stihla zalhat. Naučte se rozpoznat lháře doma i v práci na první pohled.

Závěry výzkumů zaměřujících se na lhaní jsou poměrně znepokojivé. Za nejvíce šokující lze považovat fakt, 60% lidí lže i během 10 minut trvající běžné konverzace – stihnou zalhat až 3x! Většina lidí si své lži už ani neuvědomuje.

Proč tomu tak je? 

Říkáte si, proč k vám vaše okolí nemůže být alespoň jednou zcela upřímné a nelhat? Vědci si myslí, že důvodem je snaha zalíbit se tomu druhému a také s ním trochu soutěžit.

Muži a ženy lžou stejně, každé z pohlaví k tomu ale  jiné důvody.  Ženy lžou, aby se druhá osoba cítila dobře. Muži lžou, aby se cítili lépe oni.

Obsah článku

Jak bezpečně rozpoznat lháře?

Nazvat někoho lhářem bez pádného důkazu se odváží málokdo. Proto se naučte následující znaky a už se nikdy nenechte převézt!

1. Lhář dýchá rychle

Lhář dýchá rychleji a zhluboka, je to dáno zvýšeným srdečním tepem a průtokem krve. Lháře často trápí sucho v ústech, které je dalším fyziologickým příznakem lhaní.

2. Líčí příliš detailů

Lháři nesnáší ticho, tudíž se jej snaží vyplnit. Mluví více než je potřeba. Pokud zůstanete déle ticho, lhář bude mluvit víc a víc, čímž se vás bude snažit přesvědčit o svém klamu. Lhář se často také opakuje, aby získal čas na srovnání svých myšlenek.

3. Slova “nesedí“ s řečí těla 

Lhát slovy je snadné, ale lhát řečí těla už jen tak někdo neumí.

Příklad: Kolega z práce vám zdůvodňuje nepřítomnost v práci historkou o problémech doma, přitom se usmívá a jeho gesta naznačují, že je ve velmi dobrém rozpoložení. 

4. Lhář se skrývá a povědomě myslí na útěk

Lhář skrývá svá ústa. I pouhý dotek rtů je znakem lhaní. Jde o povědomou řeč těla, kterou se snaží lhář svou lež zakrýt. Stejně tak i dotyky na hlavě, krku a břichu značí lhaní. Také pozorujte, jak člověk mluvící s vámi sedí či stojí. Natáčí se ke dveřím? Pak se snaží najít únikovou cestu.

lez-1

5. Jsou agresivní a neklidní

Lhář může být během konverzace až agresivní, i když k tomu nemá zjevný důvod. Mnohdy drží nadměrný oční kontakt, což má značit, že mluví pravdu. Jasným znakem lhaní je i nervozita. Poklepávání prsty, hraní si s vlasy atd. vám prozradí o pravdomluvnosti druhého mnohé.

Poznáte, když vám někdo lže? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.