Vyberte možnost Stránka

6 tipů, jak kombinovat kožené pánské doplňky

6 tipů, jak kombinovat kožené pánské doplňky

Stojíte před svým šatníkem a nevíte, co si vzít na sebe a jaké zvolit doplňky a jak je kombinovat?

Když si budete věřit, že jste si své oblečení a doplňky vybrali a zkombinovali správně, vyjdete díky tomu ráno ze dveří domu s vyšším sebevědomím a vírou, že je váš vzhled dokonalý. Naučte se módním dovednostem. Výběru a kombinacím doplňků věnujte patřičnou pozornost, vyjadřujete tím navenek svoji osobnost.

1. Vždy noste alespoň jeden jednobarevný kousek

Vezměte si třeba jednobarevný oblek s košilí s jemnými proužky. Kombinací neutrálních barev a jedné další barvy nic nezkazíte. Neutrální barvou je černá, bílá, šedá, námořnická modrá a hnědá. Pak hledejte vhodné doplňky. Kvalitní kožené doplňky se hodí prakticky k jakémukoliv stylu, jen by měly spolu ladit.

2. Kožené doplňky musí ladit a obuv hraje prim

Obuv určuje barvu kožených doplňků. K hnědým botám volte hnědý opasek. Celkový vzhled bude čistý a elegantní. Stejná pravidla platí i u tenisek, sandálů či žabek. Pokud máte aktovku či koženou tašku přes rameno, je to jediný doplněk, který může být v jiné barvě. Koženou peněženku vybírejte spíše podle funkčnosti. Nemusí ladit s opaskem a obuví, ale měla by ladit s vaší koženou aktovkou.

3. Pánské hodinky by neměly chybět

Kožený řemínek na hodinkách má být ve stejné barvě jako opasek. Pokud nosíte kožené náramky, zkombinujte třeba tmavohnědý kožený náramek s hnědým opaskem ve světlejším odstínu. Nenoste současně opasek a šle. Pokud zvolíte šle, slaďte je s hodinkami. S vaším opaskem a hodinkami by měly ladit i kožené rukavice.

4. Slaďte i kovové spony a šperky s ostatními doplňky

Stejně jako kůže, by měly kovy ladit s kovy. Pokud máte celokovové stříbrné hodinkyopasek by měl mít stříbrnou sponu a ke zlatým hodinkám volte zlatou. S kovem na hodinkách musí ladit i manžetové knoflíčky nebo prsteny. Vizuálně je slaďte také s kravatovou sponou.

5. Kombinujte podle barevných palet

Při výběru a kombinování pánských doplňků jako jsou kapesníky, kravaty, motýlky, šály, pánské opasky i šle, použijte kolo barev, které vám napoví, jaké barvy se k sobě hodí.

· Monochromatická paleta představuje skupinu vycházející z jedné barvy, která se liší pouze sytostí například tmavě modrá, středně modrá a světle modrá. Monochromatický styling znamená obléct se od hlavy až k patě v jedné barvě, ale můžete přitom kombinovat různé odstíny a materiály. Pro začátek zkuste černou ve spojení s podtóny šedé.

· Analogická paleta nám nabízí barvy ležící v barevném spektru vedle sebe. Pomocí těchto barev s nízkým kontrastem dosáhnete harmonického a kompaktního vzhledu. Oblíbenou kombinací analogických barev v oblékaní je u mužů například námořnická modrá a lahvově zelená nebo hnědá ve spojení s béžovou.

· Doplňkové barvy jsou na barevném kruhu naproti sobě a tvoří kontrast. Mohou být výrazné i tlumené. Zvolte třeba tmavě modrou a koňakovou nebo zelenou a oranžovou. Přitom alespoň jednu z barev použijte jen na malém kousku outfitu. Nápaditě oživí vzhled třeba pánský kožený opasek nebo rukavice v koňakové barvě.

6. Jak zacházet se vzory a texturami

Pokud je vaše košile pruhovaná nebo vzorovaná, vše ostatní včetně kožených doplňků má být jednobarevné. Pokud nosíte více než jeden vzor, použijte jeden jemný a druhý výraznější. Například kapesníček do saka s úzkým proužkem a kravatu s širším proužkem. Když si oblečete kousek s výrazným vzorem, zůstaňte raději jen u jednoho vzorovaného doplňku a nekouzlete už tolik s barevnými kombinacemi.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.