Vyberte možnost Stránka

4 zábavné sporty, které Vás nejspíše zabijí…

4 zábavné sporty, které Vás nejspíše zabijí…
Rate this post
!AdSense – before contentJste adrenalinový šílenec? Pokud ano, možná bys měl zbystřit a přečíst si následující řádky. Pokud se chceš věnovat novým koníčkům, možná by jsi si to měl dobře rozmyslet a podívat se na možná rizika, která jsou u těchto sportů celkem velká!

Obsah článku

1. Závěsné létání – Hang-glidding (létání na rogalech)

Rogalo

– jedná se o bezmotorové létání na křídle, které je u nás celkem hodně rozšířené. Nejedná se o levný koníček, ale pokud máte rádi krásný výhled, dlouhé minuty ve vzduchu, tak tento sport je určitě pro Vás. Základní vybavení Vás vyjde minimálně na 50 tis.

Pravděpodobnost úmrtí 1: 1000

Takže si dávejte pozor, abyste nedopadli jako Ikaros, který nedbal rady svého otce…

2. Base Jumping (skákání s padákem z pevného povrhu)

Base Jumping

– u nás nejsou na tento sport přírodní podmínky, takže tento sport tady není příliš rozšířen. Za zážitky musíte jezdit do zahraničí. Než začnete dělat tento sport – měli byste mít zkoušky na klasické seskoky z letadel.

Pravděpodobnost úmrtí 1: 2300

3. Hlubinné potápění

– u nás se můžete potápět tak maximálně v nějakém lomu, kde hloubka dosahuje pouze desítek metrů – pokud to myslíte s potápěním vážně, musíte vyrazit za potápěním do zahraničí k moři – destinací je opravdu hodně – Egypt, Itálie, Řecko a Chorvatsko jsou asi nejblíže.

– ideální je udělat si potápěčské zkoušky, které nejsou zrovna levnou záležitostí. Zkoušky se dají udělat u dvou různých organizací – u nás nejrozšířenější – CMAS a UDI. Kurzy mají několik stupňů – od rekreačního potápění, závodní potápění, instruktorské potápění. Ceny jsou od 3-5 tisíc za jednu zkoušku. A vybavení Vás vyjde minimálně na 20000 Kč.

hlubinne-potapeni

Pravděpodobnost úmrtí 1: 34 000

Při potápění se vždy držte poblíž zkušeného instruktora, který se o Vás v případě neočekávaných událostí dokáže postarat.

 

4. Bungee Jumping (skákání na laně)

– jde o překonávání vlastního strachu z výšek a extrémní adrenalin. Skákat můžete z mostů, střech mrakodrapů, jeřábů a balónů. U nás můžete skákat z mostů – Most přes řeku Hačka (Chomutov), most Zvíkov na Vltavě, přehrada Orlík a určitě i další místa ve vašem okolí. Cena takových seskoků se pohybuje kolem 1000 Kč.

– můžete vyzkoušet i jiné formy bungee jumpingu  a to je swing jumping – jedná se o houpačku, kdy jste zavěšeni na pevném laně a houpete se a dále Fly fox – což je vysunutá lanovka, kdy jedete zavěšení na laně delší vzdálenost z výšky…

bungee jumping

Pravděpodobnost úmrtí 1: 500 000

Pravděpodobnost úmrtí je určitě menší než u jiných sportů, přesto si dávejte pozor s kým skáčete.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.