Select Page

Zdravé grilování? Na pečícím kameni

Zdravé grilování? Na pečícím kameni
Zdravé grilování? Na pečícím kameni
5 (100%)
celkem 1 hodnocení

Léto, ale i první podzimní měsíce stále patří večerním párty, jejichž nedílnou součástí je grilování. Pokud svým hostům chcete podat skutečně ty nejchutnější a nejzdravější pokrmy, zvažte grilování na pečícím kameni.

Pečící kameny na gril si v poslední době nacházejí cestu do stále více domácností. A není se čemu divit. Grilování na pečících kamenech se ukazuje jako jedna z nejzdravějších forem přípravy pokrmů vůbec. Eliminuje totiž nezdravé spálení a přemíru tuku ve výsledném pokrmu.

Proč grilovat na pečícím kameni?

Mezi hlavní přednosti pečení na pečícím kameni patří především způsob samotného zpracování pokrmu. Potraviny v první řadě nepřicházejí do styku se zplodinami, které se uvolňují například při přímém grilování na dřevěném uhlí. Další výhodou pečících kamenů je jejich postupné a rovnoměrné vydávání tepla. Pečení je tak nejen rychlé, výsledný pokrm je navíc mnohem zdravější a chutnější.

Jak pečící kámen používat?

Na pečícím kameni můžete grilovat všechny potraviny, jež jste zvyklí připravovat na jiných grilech, tedy maso, ryby, zeleninu, dokonce i houby a ovoce. Samotné použití pečícího kamene je snadné. Pečící, grilovací kámen si můžete objednat samostatně nebo i s rámečkem, popřípadě se stojánkem. Pro zahřátí pečícího kamene se doporučuje používat dřevo, které zajistí pozvolné a rovnoměrné zahřátí. A můžete se pustit do grilování.

Kameny různých tvarů i rozměrů

Na výběr máte pečící kameny mnoha rozměrů i tvarů: kulaté, čtvercové, obdélníkové, ale i různých povrchů, ať se již jedná o hladký, s drážkou, či prohloubený. Novinkou na trhu jsou kombinované pečící kameny s rámečkem tvořené dvěma, či dokonce třemi kusy různých kamenů. Na těchto kamenech můžete s přehledem připravovat několik rozdílných pokrmů najednou.

Nakupujte u profesionálů

Velký výběr pečících kamenů má ve své nabídce například Kamenictví Dvořák, jehož dominantou je zpracování kamenných desek z celého světa. Nevyberete-li si ze široké nabídky tvarů a rozměrů, zkušení kameníci nemají problém vyrobit vám pečící kámen na zakázku.

About The Author

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!