Vyberte možnost Stránka

Vybíráme osobní auto

Vybíráme osobní auto
Rate this post

Našetřili jste nějaké peníze a rádi byste si pořídili osobní auto? Nebo to staré dosluhuje a vám nezbývá než si vybrat jiné, protože bez něj prostě nemůžete existovat? Život s autem je jednodušší, pokud navíc dojíždíte za prací nebo třeba do školy, je to vlastní vozidlo i nezbytné.

Obsah článku

Nové nebo ojeté auto?

Tím úplně prvním, co si budete muset rozmyslet, je to, zda investujete do nového automobilu, nebo dáte přednost ojetému vozu z autobazaru.

Nové auto je, co se prvotní investice týká, finančně náročnější, svou hodnotu ale rychle ztrácí. Na druhou stranu s ním získáte i záruku. U ojetého zase nevíte, kolik budete muset investovat do případných oprav, hrozí i nižší spolehlivost. Každá varianta má své pro a proti. Záleží na vašich finančních možnostech.

Jaké auto potřebujete?

Když máte jasno v tom, zda investujete do nového, nebo raději pořídíte zánovní nebo ojetý vůz, je na čase si ujasnit, co od auta očekáváte a jaké vůbec potřebujete.

Kolik osob se do něj má pohodlně vejít? Jak dlouhé cesty s autem plánujete pravidelně jezdit? Patříte mezi milovníky adrenalinu a neobjedete se bez zadního náhonu, nebo si vystačíte s tím předním? Preferujete nějakou značku?

Kolik si můžete dovolit do auta investovat?

Jedna z nejdůležitějších otázek, kterou si budete muset položit. Kolik do auta můžete investovat? Máte dostatečně našetřeno? Nebo si budete potřebovat půjčit? A kolik vám případně banka půjčí?

Benzín nebo nafta?

Další důležitá otázka. Dáte přednost benzínovému nebo dieselovému motoru? Kdo vyráží na kratší cesty, tomu se vyplatí spíš benzín. Je levnější na údržbu, příznivější je i jeho pořizovací cena. Kdo jezdí pravidelně dlouhé trasy, ten by měl pouvažovat o dieselu.

Víte, že existuje i další pohon? Pokud vám to finanční možnosti dovolí, poohlédněte se po hybridním nebo elektrickém vozidle. Mezi jejich přednosti patří nízké až nulové emise a nějaké ty výhody jako třeba levnější dálniční známka nebo parkování zdarma na vybraných místech.

Automatická nebo manuální převodovka?

Většina z nás má auto s manuální převodovkou, automat ještě pořád nepatří mezi standardní vybavení vozu. Sice se postará o určitý komfort řidiče, na druhou stranu je dražší, s vyššími náklady je třeba počítat i při případném servisu.

Máte nějaké požadavky na barvu?

Pro někoho malichernost, pro jiného zásadní věc. Někdo barvu auta neřeší, jiný si dovede představit jen jednu. V jiné by jezdit nemohl.

Víte, že barva ovlivňuje i bezpečnost? Bílá auta jsou nejlépe vidět, takže se obecně považují za nejbezpečnější. Je na nich ale vidět každé smítko. Naopak nejméně jsou vidět tmavá auta.

Koupí auta to nekončí

Auto jste si vybrali, co dál? Možná se vám ulevilo, možná jste si právě uvědomili, že jste vyhráli bitvu, ale ne válku. Další, co musíte zařídit, je autopojištění.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.