Vyberte možnost Stránka

Výběr levného notebooku do domácnosti

Výběr levného notebooku do domácnosti
Rate this post
!AdSense – before contentNotebooky patří v současné době k nepostradatelným pomocníkům. Ještě před pár lety se notebooky řadily k drahým záležitostem a mohli si je dovolit pouze bohatí lidé, dnes již tomu tak není.

Dnes jsou na trhu k dispozici nejrůznější levné notebooky, které uspokojují nároky a potřeby mnoha uživatelů.

Notebooky od 6 tisíc korun

Nejlevnější notebooky začínají na ceně od 6 tisíc korun. Tato cena se týká jen pár notebooků na trhu. Většinou nejsou tato zařízení vybavena operačním systémem. Větší výběr notebooků se pohybuje v cenové relaci 7 – 8 tisíc korun, kde lze vybírat jak z menších laptopů, tak i z klasických velkých notebooků. Notebooky v této cenové kategorii se však ničím jiným příliš neliší.

Notebooky do 15 tisíc korun

Výběr notebooků v cenové hladině kolem 15 tisíc je nejzajímavější, neboť do této kategorie spadají nejprodávanější modely na trhu. V této kategorii si můžete vybrat z notebooků s nejlepším poměrem cena/výkon. Všechny tyto levné notebooky disponují velice podobnými základními parametry, proto se při výběru zaměřte spíše na drobnější detaily, jako je velikost notebooku, velikost pevného disku, počtu USB portů atd.

Jsou levné notebooky vhodné pro běžné činnosti?

V současné době obecně platí, že i ty nejlevnější notebooky stačí pro klasickou běžnou činnost, jako je psaní, brouzdání po internetu, mailování, prohlížení fotografií, přehrávání videí či poslech hudby. Pokud si chce člověk čas od času zahrát na počítači nějakou složitější počítačovou hru, měl by se porozhlížet po nějakém výkonnějším notebooku, protože obyčejný levný stroj stačit nebude.

ASUS VivoBook X200CA

ASUS VivoBook X200CA

Výdrž a snadná manipulace

Levné notebooky mají velkou výhodu v tom, že mívají poměrně dlouhou výdrž, protože na nich neběží nikterak náročné operace. Díky jejich dlouhé výdrži lze tyto notebooky vzít téměř kamkoliv.

Ideální pro internet

Levné notebooky jsou skvělou volbou pro používání v domácnosti, v kanceláři a na prohlížení internetu. K těmto činnostem také bývají primárně určeny. Pokud se tedy spokojíte se základními funkcemi a nevyžadujete používání náročných aplikací, pak jsou levné notebooky perfektní volbou.

Podle čeho vybírat levný notebook?

V dnešní době je největší poptávka po levných noteboocích, které zvládají nejjednodušší základní úkony. Před jejich výběrem byste si měli o konkrétním notebooku zjistit co nejvíce informací a přečtěte si dostatečné množství recenzí.

Při jejich výběru se také řiďte následujícími základními pravidly:

  • Operační systém – Nejlevnější notebooky ve většině případů postrádají operační systém, proto při jejich výběru počítejte s tím, že budete muset zainvestovat do samotného operačního systému, který se pohybuje kolem dvou tisíc korun.

  • Výkon – se u levných notebooků příliš neliší. Nejlevnější stroje jsou vybaveny 2 GB RAM a pevným diskem o velikosti zhruba 500 GB.

  • Displej – Velikost displeje zvolte dle Vašeho uvážení a požadavků. Někomu vystačí pro běžnou činnost notebook s 11,6displejem, jiný dá přednost klasické obrazovce s 15,6displejem.

  • Zpracování notebooku – U levných zařízení, která jsou vhodná zejména pro domácí použití, nečekejte žádné zázraky a počítejte s tím, že všechny tyto notebooky jsou vyrobeny z levných materiálů a dílů.

Lenovo Ideapad G505

Lenovo Ideapad G505

V budoucnu nižší ceny

Díky neustále se rozvíjejícím technologiím a velkému množství počítačů na trhu ceny za notebooky neustále klesají. Některé společnosti chtějí snížit licenční poplatky za svůj systém, proto můžeme v budoucnu očekávat ještě levnější stroje, které budou již vybaveny operačním systémem Windows.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.