Vyberte možnost Stránka

Kapesní tiskárna nejen na fotografie. Vyplatí se?

Kapesní tiskárna nejen na fotografie. Vyplatí se?
Rate this post

Inkoustovou či laserovou tiskárnu má doma mnoho uživatelů počítače. Vedle těchto přístrojů však existují také malé kapesní tiskárny. K čemu jsou a lze je skutečně využít nebo je můžete s klidným svědomím bez povšimnutí nechat v obchodě?

Co je to kapesní tiskárna

Prakticky rozeznáváme u malých tiskáren dvě technologie. Jednak jsou to klasické inkoustové tiskárny. Ty tisknou černobíle i barevně a zvládnou i fotografie. A to až ve formátu A4, přičemž pro tisk potřebují běžný papír. Trpí však klasickým neduhem inkoustovým tiskáren, neboť zasychají.

Instantní tiskárny, zvané též termosublimační, slouží pro tisk malých fotografií, ale jsou schopny vytisknout třeba i účtenku. Potřebují k tomu však speciální papír a ačkoli nemají problém s tiskem fotografií, není příliš vhodné s nimi tisknout dokumenty. Výhodou je u nich i velká rychlost tisku.

Kromě technologie se při nákupu konkrétního zařízení zaměřte i na životnost baterie, hmotnost samotného zařízení, velikost displeje a velikost vstupního zásobníku.

K čemu využijete kapesní tiskárnu

Primárně toto zařízení slouží k propojení s mobilním telefonem a přímému tisku z něj. Se smartphonem se propojují pomocí technologie Bluetooth a vzájemnou komunikaci zajistí aplikace, kterou si do telefonu snadno stáhnete.ýrodinné oslavě nebo firemním večírku. Spadají prakticky na stejnou úroveň s tzv. instantními fotoaparáty, z nichž nejznámější je značka Polaroid.

Malé mobilní tiskárny mohou být využitelné nejen v soukromém, ale i pracovním životě, zejména pro lidi, kteří jsou často na cestách, například obchodníky. I mimo zázemí kanceláře si snadno vytisknete potřebné doklady. Některé malé modely mají k dispozici dokonce i scanner.

Pořídit si kapesní tiskárnu nebo ne?

Samotné tiskárny jsou zařízení, která jsou poměrně levná, seženete je kolem 3 000 Kč, spolehlivá a pyšní se skutečně kapesní velikostí a kompaktními rozměry. Díky tomu si je můžete vzít doslova kamkoli, snadno je sbalíte i do batohu.

Kapesní tiskárna má smysl hlavně pro uživatele, kteří hodně cestují. Kvalitou i rychlostí tisku se tato malá zařízení vyrovnají klasickým „velkým“ tiskárnám. Jejich nespornou výhodou je však provoz na baterie. Nemusíte tedy hledat zdroj energie.

Pokud chcete tisknout hlavně pro zábavu a toužíte mít občas ve fyzické podobě fotografii, musíte počítat s tím, že jsou takové tiskárny na provoz poměrně drahé. Jeden snímek o rozměru 5 x 7,6 cm vás vyjde na minimálně 15 Kč. Pro archivaci velkého počtu rodinných fotografií se tedy kapesní tiskárny příliš nehodí.

Kapesní tiskárny lze označit spíše za módní hit, který baví především mládež. Pokud tak hledáte například dárek pro svého teenagera, jde o ideální volbu. Tradiční tiskárny však alespoň prozatím tato malá zařízení nenahradí. Pro tisk dokumentů využijete hlavně laserovou tiskárnu, na fotografie využijete spíše tu inkoustovou.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.