Vyberte možnost Stránka

Topinky s česnekovou ricottou – Zaválíte s nimi před každou návštěvou!

Topinky s česnekovou ricottou – Zaválíte s nimi před každou návštěvou!
Rate this post
!AdSense – before contentČasto vás navštěvují přátelé i rodina? Pak jistě oceníte náš tip na perfektní pohoštění, kterým okouzlíte vždy!

Každá návštěva vyžaduje nějaké to pohoštění. Ale co má člověk pořád vymýšlet?

Připravte topinky s krémovou ricottou ochucenou grilovanými česnekovými stvoly! Toto úžasné jídlo lze použít nejen jako pohoštění pro návštěvu, ale také jako předkrm k jídlu nebo lehkou večeři.

 

Topinky s česnekovou ricottou

Budete potřebovat: 3-4 česnekové stvoly/natě (seženete je buď na vlastní zahrádce nebo na farmářských trzích), 1 bagetu, olivový olej, 2 stroužky oloupaného česneku, sýr ricotta, sůl

 

Příprava je bleskově rychlá a jednoduchá zároveň!

1. Nejdříve si rozpalte gril. Mezitím, než se vytvoří optimální podmínky pro grilování, si připravte bagetu a česnekové stvoly nebo-li natě. Nakrájejte jí na šikmé širší plátky a ty pak z obou stran potřete olivovým olejem. Olejem potřete také omyté česnekové natě.

2.  Na rozpálený gril dejte česnekové natě a nechte je po dobu 8 – 10 minut na grilu, minimálně jednou je třeba natě obrátit.

3. Poté ogrilujte bagetky, 2 minuty na každé straně.

4. Do hotových topinek vetřete stroužky česneku a na každý plátek dejte lžíci ricotty.

5. Nožem pokrájejte česnekové stvoly na menší kousky a ozdobte jimi ricottu. Na závěr každý plátek posolte kvalitní mořskou solí, popř. lehce zakápněte olivovým olejem. Podávejte teplé!

 

Dobrou chuť!

 

Tip! Pokud neseženete česnekové stvoly, můžete použít natě z jarní cibulky.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.