Vyberte možnost Stránka

Proč se naučit vařit a jak na to?

Proč se naučit vařit a jak na to?
Rate this post
!AdSense – before contentMilujete jídlo, ale nedokážete si představit, že ho sami připravíte? Možná byste měli svůj vztah k vaření přehodnotit a vystoupit ze své komfortní zóny. Ptáte se proč?

Třeba proto, že láska prochází žaludkem a vaše partnerka jistě ocení, když jí čas od času pozvete na vlastnoručně zhotovenou večeři.

A možná taky proto, že se ne vždy budete mít náladu na cestu do restaurace a zase zpátky. A co když zrovna nebude po ruce nikdo, kdo to za plotnou umí jako Nigella Lawson…

Nikdo se nenaučí vařit ze dne na den

Přijměte fakt, že vaření je umění a jako takové vyžaduje dlouhodobý zájem a chuť se zlepšovat. Samozřejmě taky špetku talentu, ale ten lze vyvážit precizností a dodržováním osvědčených receptů. Tak, jako se Řím nepostavil za den, se za tak krátkou dobu nikdo nenaučí vařit. Trvalo to i vaší babičce, a dokonce i Nigelle.

Proces učení můžete urychlit tím, že se přihlásíte do kurzu vaření. Anebo začnete s přípravou jídel po boku někoho zkušenějšího. Odkoukáte, jaké kuchyňské potřeby používá, jak koření a spoustu dalších drobností.

Začněte s méně komplikovanými recepty

Než se vaše kuchařské schopnosti vyvinou alespoň na průměrnou úroveň, raději se nepouštějte do zbytečně složitých receptů. Pořiďte si kuchařku pro začátečníky, kvalitní sady hrnců a směle do toho. I jednoduchá jídla mohou být velmi chutná – méně je někdy více a klasikou můžete porazit rádoby exotickou pochoutku.

muz-vari-4

Měli byste se přihlásit do kurzu?

Máte pocit, že to sami nezvládnete? Pokud nemáte nikoho, kdo by vám podal pomocnou ruku a ohlídal, jestli do hrnce na vaření dáváte vše přesně podle receptu, pravděpodobně vám nezbude, než se skutečně přihlásit do kurzu. Dejte si však záležet na výběru – některé kurzy jsou vhodné spíše pro pokročilé.

Náš tip: Správné kuchyňské náčiní z vás udělá šéfkuchaře.

Bezplatnou alternativou ke kurzům mohou být nejrůznější videorecepty na YouTube. Umíte-li anglicky, začněte sledovat populární kanály, ve kterých působí ostřílení profesionálové.

muz-vari-5

Rada na závěr zní – vytrvejte a nenechte se odradit. Kdo ví, třeba nakonec vařečku ovládnete natolik, že zastíníte i Pohlreicha.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.