Vyberte možnost Stránka

Svatomartinská husa – Víte, jak jí připravit?

Svatomartinská husa – Víte, jak jí připravit?
Rate this post
!AdSense – before contentVíte, jak jednoduše připravit svatomartinskou husu?

Tento pokrm má v naší zemi dlouholetou tradici, je proto skoro povinnost umět husu připravit! Poradíme vám, jak na to!

 

Svatomartinská husa s ovocem

Co budete potřebovat: 4 kg vážící husu, 1/2 kg jablek nebo hrušek, 250 g švestek, 2 čajové lžičky majoránky a rozmarýnu, sůl, kmín

 

Přípravu je snadná, zvládne ji každý muž – gurmán!

1. Husu řádně omyjte a osušte. Vnitřek i celý povrch husy okořeňte solí, kmínem a bylinkami a nechte několik hodin (ideálně přes noc) v chladném prostředí. 2 hodiny před pečením nechte v pokojové teplotě. Troubu vyhřejte na 130°C.

2. Ovoce oloupejte a nakrájejte, švestky rozpulte a vypeckujte. Část ovoce nacpěte do husy a husu dejte (prsy dolů) na rošt do připraveného pekáčku, přiklopte a pečte 4 – 6 hodin.

3. V polovině doby pečení propíchejte husu vidličkou, aby mohlo sádlo vytékat ven, vzniklou šťávou polévejte husu, přebytek sádla z pekáče odebírejte.

4. Ke konci pečení obsypte husu zbylým ovocem.

5. Husu podávejte se zelím a knedlíky.

Dobrou chuť!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.