Vyberte možnost Stránka

Přemýšlíte o rekuperaci vzduchu? Prozradíme vám, proč do ní investovat

Přemýšlíte o rekuperaci vzduchu? Prozradíme vám, proč do ní investovat
Rate this post

Vzhledem k aktuálním obavám o životní prostředí se inovují technologie, které mají šetřit nejenže náklady na energie, ale také planetu jako takovou. V posledních letech se proto do popředí prodírá i rekuperace vzduchu, která pomáhá snižovat uhlíkovou stopu rodinných domů i komerčních objektů. V následujících řádcích vám prozradíme, jak to všechno funguje.

Domácí rekuperační jednotka je energeticky účinná, protože za pomoci výměníku tepla získává zpět teplo, které by se za normálních okolností z místností ztratilo. Snížíte tím výrazně náklady na vytápění, protože v zimních měsících už nemusíte otevírat okna dokořán, abyste si zajistili v interiéru čerstvý vzduch.

Jak rekuperace funguje?

Princip je poměrně jednoduchý. Rekuperace zadržuje teplo z odváděného vydýchaného vzduchu a využívá ho k ohřevu čerstvého vzduchu nasávaného zvenčí. Při vytápění se tak spotřebuje méně energie, čímž se rapidně snižuje uhlíková stopa vaší nemovitosti.

V neposlední řadě se pořizuje rekuperace do bytu pro filtraci vzduchu, přičemž odstraňuje alergeny, nečistoty a prach. Ocení to především alergici a astmatici, kteří tak mohou dýchat čistý a nedráždivý vzduch.

Úspory nákladů jsou markantní

Co se týče návratnosti investice, ta je opravdu rychlá. Přestanete být závislí na fosilních palivech. Pokud navíc rekuperaci spojíte se solární a větrnou energetikou, budete vskutku nezávislí, a to je jeden z hlavních účelů, nemyslíte? Ceny energií totiž klesat nebudou, ba naopak.

Svěřte navržení systému do rukou profesionálů, kteří používají kvalitní rekuperační jednotky. Jedním z těchto specialistů je i společnost 4heat s.r.o., jež používá rekuperaci od značky Aldes. Vy se nemusíte o nic starat, protože vše od návrhu až po realizaci vám zajistí tým odborníků.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.