Vyberte možnost Stránka

Pneumatiky – Jak je vybírat a skladovat?

Pneumatiky – Jak je vybírat a skladovat?
Rate this post
!AdSense – before contentKupujete nové letní či zimní pneumatiky a nevíte, podle čeho vybírat? Potřebujete uskladnit staré pneumatiky, a chcete zjistit, jak na to? Poradíme vám!

Před nákupem nových pneumatik je nutné si zjistit, jaké pneumatiky potřebujete, přesněji řečeno, jaké rozměry pneumatik jsou vhodné právě pro váš typ vozidla. Ty zjistíte ve velkém technickém průkazu, kde vedle rozměrů pneumatik najdete také údaje indexu rychlosti a nosnosti. Důležité je ovšem dodržet nejen rozměry pneumatik, ale také samotných disků, potřebné záznamy najdete také ve velkém ‘’techničáku’’.

Při výběru značky a vzorku pneumatik, je vhodné vzít v úvahu kategorii vozidla, průměrný počet ujetých km/rok, styl jízdy a nejčastější použití vozidla, tedy jestli jezdíte především v městském provozu, krátké cesty, na dálnici nebo třeba v terénu, kde využijete cenově dostupné offroad pneumatiky.

 

Obsah článku

Letní pneumatiky

U letních pneu je zákonem upravená minimální hloubka vzorku pro osobní automobily 1,6 mm. V případě, že vzorek této hloubky dosáhne, je třeba pneumatiky vyměnit. Pro snazší zjištění hloubky dezénu jsou na každé pneumatice indikátory hloubky vzorku, které se objeví v hlavní drážce, jakmile pneumatika dosáhne minimální hloubky vzorku, v případě letních pneumatik 1,6 mm.

Zimní pneumatiky

Doporučovaná minimální hloubka dezénu na zimní pneumatice pro osobní automobily je 4 mm. Pokud vzorek této hloubky dosáhne, je třeba pneumatiky vyřadit z používání. Nové pneumatiky nakup tady. Akceptování hloubky vzorku je u zimních pneumatik ještě více důležitější, než je tomu u letních, a to především kvůli bezpečnosti.

 

Význam hloubky dezénu

Hlubka vzorku na pneumatice má hlavní význam pro ovladatelnost vozidla na mokré a namrzlé vozovce. Tento význam se zvyšuje s šířkou pneumatiky, proto se u širších pneu doporučuje jezdit pouze do hloubky 3 mm.

 

Skladování pneumatik

Špatné uskladnění pneumatik může značně zkrátit jejich životnost!

Pneu by měly být uskladněné v suchém, temném a chladném prostředí, kde nejsou vystavené větru, horku ani přílišné zimě. Pneumatiky by také neměly přijít do kontaktu s výrobky z ropy, tedy oleji, pohonnými hmotami, mazadly atd. V opačném případě hrozí, že pneumatiky ‘’zhoubavatí’’ a ztratí svou elasticitu.

 pneu-1

Čtěte také:

Využijte monitoring vozidel a získejte všechny výhody s ním spojené: Přehled a evidence jízd. Jednoznačné rozlišení jízd s přehledem služebních a soukromých km. Vyhodnocení služebních jízd. Vizitka pracovní činnosti. Zpracování najetých km.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.