Vyberte možnost Stránka

Ploché střechy se dostávají do popředí zájmu. Možnosti jejich využití jsou široké

Ploché střechy se dostávají do popředí zájmu. Možnosti jejich využití jsou široké

Ploché střechy mají dlouhou tradici zejména v zemích položených v oblastech, kde celoročně panuje teplé klima. V České republice, kde je nutné během zimních měsíců počítat s možností i vydatné sněhové nadílky, je zvykem budovat střechy s větším sklonem. Z takové konstrukce sníh snáze sklouzává, čímž se snižuje riziko jejího neúměrného zatížení a případného poškození, případně dokonce zborcení. Plochá střecha však zase dokáže poskytnout prostor pro nejrůznější stavební prvky i relaxační a sportovní plochy. A ta, která je kvalitně vyprojektovaná a postavená, hravě odolá i opravdu náročným podmínkám. Mnozí majitelé nemovitostí v Česku si jsou těchto faktů dobře vědomi, proto volí právě plochou střechu od spolehlivé firmy.

Jaké vlastnosti má kvalitní plochá střecha?

Sklon ploché střechy by v žádném případě neměl přesahovat pět stupňů. Její konstrukce samozřejmě musí být dostatečně pevná a vyprojektovaná tak, aby se na střeše v případě vydatného sněžení rovnoměrně rozložila zátěž. Velice důležitá je i technologie stabilizace ploché střechy; u menších a středně rozlehlých staveb se nejčastěji využívá mechanické kotvení. Plochá střecha je v tomto případě k podkladu připevněna pomocí mechanických kotev. Výhodou tohoto systému je jednoduchost, rychlost výstavby a nízké náklady na realizaci. Součástí plochých střech je i hydroizolační vrstva. Ta se k nosné konstrukci připevňuje pomocí vrutů a šroubů, případně teleskopických kotev.

Zelené střechy dokonale splynou s krajinou. A mohou skvěle nahradit zahradu

Současným trendem jsou zelené střechy porostlé trávou i dalšími rostlinami. Kvalitní hydroizolace umožňuje umístit na ploché střechy vrstvu substrátu, případně i odvodňovací a zavlažovací soustavu. Zelené střechy vypadají skvěle na budovách uprostřed přírody i v centru velkoměsta. A navíc poskytují obyvatelům i dalším uživatelům domů ideální podmínky pro příjemnou relaxaci. Kvalitní ploché i zelené střechy, na něž se lze zcela spolehnout, realizuje CZ Isolation s.r.o.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.