Vyberte možnost Stránka

Nevycházíte s příjmy? Pokuste se je zvýšit! A k tomu snížit své výdaje!

Nevycházíte s příjmy? Pokuste se je zvýšit! A k tomu snížit své výdaje!
Rate this post

Nežijeme v lehké době. Spoustu rodin drtí inflace a s ní spojené vysoké ceny potravin, energií a pohonných hmot. Není se čemu divit, že spousta lidí hledá způsoby, jak ušetřit. A tím snížit své životní náklady.

Nevycházíte se svým platem? Prvním krokem by měla být důkladná inventura příjmů a výdajů. Vycházet můžete třeba z měsíčních trvalých příkazů ve svém internetovém bankovnictví. Vypište si je a sečtěte. Neopomeňte ani ty čtvrtletní, které vydělte čtyřmi. A přičtěte k nim i ty, jež v trvalých příkazech nemáte zahrnuty (např. účty za mobilní telefon).

Kolik utrácíte za potraviny?

Na druhý papír si po dobu jednoho týdne (ideálně měsíce) zaznamenávejte veškeré náklady na potraviny, oblečení, hygienické potřeby, MDH a pohonné hmoty. Zkrátka veškeré své výdaje. Včetně desetikorunových položek. A po týdnu je opět sečtěte. Vynásobte čtyřmi a k výsledku připočtěte výdaje z trvalých příkazů. A tuto částku odečtěte od svých příjmů. Jste-li na nule, nebo dokonce v mínusu, bude na místě pokusit se s tím něco dělat.

Nakupujte v akcích

Jednu z největších položek ve spotřebním koši činí náklady na potraviny. V tomto ohledu se stále vyplácí nákupy v tzv. akcích. Například leták Albert v den psaní tohoto článku nabízel o 10 Kč levnější máslo a o 50 procent levnější vepřovou kýtu. Máte-li různé řetězce v rozumné vzdálenosti od sebe, nakupujte i v nich.

Vařte levněji

Začněte vařit z cenově dostupnějších surovin. Nemáme přitom na mysli levné náhražky. Zkrátka vařte z toho, co zrovna v daném řetězci pořídíte výhodněji. Recepty na tyto pokrmy najdete třeba na albert.cz. A navařte vždy na několik dní dopředu. Taková rajská omáčka vám v ledničce vydrží týden. Z cenově dostupných ingrediencí se skládá také palačinky recept. Palačinky navíc zvládne naprosto každý. A každý si na nich taky pochutná.

Cest k nižším výdajům je samozřejmě více. Těmito ale doporučujeme začít. A pak pokračovat postupným snižováním energetické spotřeby. To už je ale téma na jiný článek.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.