Select Page

Na co nezapomenout při výběru moto pneu? Hodně napoví i osobnost bikera

Na co nezapomenout při výběru moto pneu? Hodně napoví i osobnost bikera
5 (100%)
celkem 2 hodnocení
!AdSense – before contentVybíráte pneumatiky na motocykl? Rozhodující pro správnou volbu jsou nejen požadavky stroje, ale také samotného bikera. Podívejte se, co všechno je třeba při nákupu zohlednit, aby vám nepřinesl jen samé nepříjemnosti.

Dodržujte požadavky motocyklu

Prvním krokem při nákupu je vždy vybrat správnou kategorii moto pneu – tedy zda obouváte cestovní, sportovní, závodní, případně terénní motocykl. Odpovídající rozměry a profil musí mít také pneumatiky pro skútry endura. Důležité je, aby veškeré parametry splňovaly kritéria, která si stavba daného stroje vyžaduje.

Vždy je nutné dodržet také požadovaný zátěžový a rychlostní index. Tyto údaje najdete na bočnici stávající pneumatiky nebo v technickém průkazu stroje. Zátěžový index udává, jaká je maximální nosnost pneumatiky. Rychlostní index zase vyjadřuje nejvyšší rychlost, pro kterou je pneumatika vyrobena.

Na bočnici pneumatiky jsou také uvedeny vrstvy a materiály, ze kterých je vyrobena. Samozřejmě nechybí značka výrobce, datum výroby, konkrétní označení pneumatiky a další údaje, které vyjadřují některé důležité vlastnosti dezénu.

Vybírejte podle svých potřeb

Splnit požadavky motorky je základním předpokladem, aby bylo s novým přezutím vůbec možné vyjet z garáže. Neméně zásadní pro zážitek z jízdy nebo počet najetých kilometrů je ale také vhodnost výběru podle požadavků bikera.

Při výběru proto vždy zohledňujte vlastní styl jízdy. Dravější řidiči se najdou ve všech kategoriích, ať už vybírají moto pneu cestovní, nebo sportovní. Právě na sportovní jízdu jsou vhodnější měkčí směsi siliky, které mají lepší přilnavost k vozovce. Takové dezény už ale nesplňují požadavky na životnost, která je zásadní hlavně pro motocyklisty vyhledávající dálkové svezení.

Dalšími důležitými kritérii jsou třeba četnost jízd nebo prostředí, ve kterém se na motorce nejčastěji pohybujete. Hlavně kvalitní pneumatiky od zavedených výrobců často splňují hned několik parametrů naráz, což může výběr výrazně usnadnit.

Bezpečná jízda především

Vždy nakupujte pneumatiky na obě kola najednou a myslete ze všeho nejvíc na vlastní bezpečnost. Sledujte nejen tipy prodejců, ale také názory ostatních bikerů. Důležité informace vám poskytnou rovněž nezávislé testy pneumatik.

Při výběru moto pneu se více než v kterékoliv jiné oblasti vyplácí upřednostnit kvalitu před nízkou cenou. Proto vždy volte dezén, který odpovídá vašim potřebám a hlavně vás na cestách podrží v náročných situacích, kdy často může jít i o život.

 

!AdSense – after contentAbout The Author

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!