Vyberte možnost Stránka

Luky a kuše: Víte, jaké v sobě ukrývají výhody?

Luky a kuše: Víte, jaké v sobě ukrývají výhody?
Střílení šípů má dlouholetou tradici napříč celou naší historií. Jestliže se toužíte tohle umění střelby naučit, jistě oceníte nějaké základní informace o tom, jaké výhody skrývají luky a kuše. Díky tomu si následně budete moci sami udělat obrázek o tom, který z těchto nástrojů je pro vás vhodnější.

Existuje několik druhů luků

Luky dělíme na dva základní typy, a to na kladkové a nekladkové. Kladkové vynikají svojí jednoduchou obsluhou, tudíž jsou vhodnější variantou pro úplné začátečníky. Skládají se ze dvou kladek, na něž je napojena dlouhá tětiva spolu s pomocnými lany. Díky tomuto mechanismu, kdy na tětivu působí sice menší síla, ale za to po větší dráze, získá šíp mnohem více energie. V praxi to znamená, že letí rychle, dlouze a celkově má velkou sílu.
Oproti tomu nekladkové luky dělíme na několik dalších typů – tradiční, reflexní, zvratný, hluboký a mnoho dalších. Zpravidla se jedná o nástroje s tradičním vzhledem, jež známe z různých historických filmů či představení. Jde tedy o ideální volbu pro milovníky klasiky, avšak je zapotřebí, aby měl daný lukostřelec již nějaké zkušenosti. Jednotlivé typy mají svá individuální specifika.

Kuši volte podle účelu střelby

Kuše fungují na podobném principu jako luky, ale jejich síla není nijak závislá na fyzické zdatnosti střelce, jako tomu je v případě používání luku. Existují čtyři základní typy, přičemž záleží na tom, za jakým účelem kuši hodláte pořizovat. Lze na ně dokoupit i různé přídavné vybavení, díky němuž bude střelba snazší a rychlejší. Jedná se o velmi tichou zbraň využívanou hlavně ke sportovní střelbě.
Kvalitní kuše a luky nabízí například internetový obchod Kentaurzbrane.cz, a to konkrétně již od roku 1993. V jejich nabídce naleznete pestrou paletu zboží. Kromě zbraní a střeliva zde můžete zakoupit i doplňky, jako jsou třeba dalekohledy, puškohledy nebo potřeby do přírody.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.