Vyberte možnost Stránka

Kryty, tvrzená skla a prodloužená záruka? Co spolehlivě ochrání váš smartphone?

Kryty, tvrzená skla a prodloužená záruka? Co spolehlivě ochrání váš smartphone?
Rate this post

Upřímně řečeno, nosit smartphone bez jakékoliv ochrany je jako řídit auto bez nárazníků. Ne všechny produkty, které se tváří, že váš telefon chrání, však mají skutečný efekt. Prodavači mobilních telefonů zákazníky často tlačí k nákupu služeb nebo zboží, jež nemají smysl. Pojďme se tomu podívat na zoubek.

Ochranné sklo je jen částečné řešení

Na rozbitý displej je vždycky smutný pohled, protože oprava displeje je zrovna jedním z úkonů, které nejsou úplně rentabilní. Kolikrát se vám spíš vyplatí koupit si nový telefon. Stačí koupit ochranné sklo na mobil a je vyřešeno? Ne tak docela.

K rozbití displeje obvykle nedochází tehdy, když mobil spadne přímo na displej, nýbrž při pádu na roh či hranu. Jde o tak velký náraz, který rozbije i sklo. Proti tomu tedy ochranné sklo nestačí. Představuje ovšem skvělou ochranu proti poškrábání, takže si ho určitě pořiďte.

Pouzdro určitě potřebujete

Pro celkovou ochranu zařízení je nejlepším řešením pouzdro, které zakrývá rohy, hrany i záda smartphonu. Takové pouzdro totiž chrání před poškrábáním a zároveň absorbuje náraz při pádu. Obal přitom nemusí telefonu ubírat na kráse, typicky například kožené kryty na iPhone vypadají velmi stylově.

Prodloužená záruka se zpravidla nevyplatí

Mnoho prodejců nabízí na smartphony také prodlouženou záruku. Cena rozšířeného záručního programu však často bývá tak vysoká, že byste za tu částku telefon opravili. Pokud už toužíte po nějaké takové ochraně, lépe vyjde pojištění. Pojištění vás chrání i pro případ odcizení mobilu, zatímco rozšířená záruka jen pro případ rozbití nebo vad ze strany výrobce.

A ještě jedna informace na závěr. Budete-li se rozhodovat mezi krytem a ochranným sklem, určitě upřednostněte kryt.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.