Vyberte stránku

Kia Ceed GT, hatchback se sportovním duchem

Kia Ceed GT, hatchback se sportovním duchem

Kia Ceed GT patří k rodinným vozům, které od prvopočátku neměly nijak přemrštěné ambice. Má přesto automobil z dílny korejského producenta co nabídnout?

Jízdní vlastnosti

Pětidveřový hatchback nižší střední třídy, tak by se na tento automobil dalo typicky nahlížet. Přídomek GT značí nejvýkonnější sportovně laděnou variantu. Automobilka však nehodlala vozidlo prezentovat jako ostrý hatchback.

Přijmeme-li tuto filosofii, máme před sebou automobil, který vyniká svým rychlením a zároveň poddajností a velmi dobrou ovladatelností, která je znát zejména v zatáčkách.

A to i navzdory tomu, že Kia svůj model vybavila 18palcovými koly. K tomu přispěly zejména tužší pružiny. Ty se postaraly o snížení náklonu karosérie. Ve srovnání se standardním Ceedem je pak podvozek „posazen“ o pět milimetrů níže. Velmi dobrou odezvu zaznamenávají i brzdy a řidiče potěší hladké a rychlé řazení.

S nedotáčivostí, jež byla typickým neduhem předcházející sportovní generace, se konstruktérům Kia Ceed GT taktéž podařilo se ctí vyrovnat. Jedná se tak primárně o automobil vhodný na běžné denní ježdění, který nezapře sportovnější ambice. Tomu odpovídá i cenová politika, Kia vyslala vůz do světa se základní cenovkou 619 980 Kč. V rámci příplatkové výbavy tak může motorista zatoužit například po metalickém laku či panoramatickém střešním okně.

 

Design a interiér

Sportovní pojetí se prosazuje už na první pohled v některých designových prvcích. Dokazuje to třeba přetvořený nárazník či maska chladiče. Svými tvary navázala Kia již na předcházející generace.

Sportovní styl se propisuje i v interiéru vozu. Na pochybách nenechávají například unikátně tvarovaná sedadla, která byla navržena přímo pro GT. Jinak se ale Ceed držel střídmě v původních kolejích a měnil pouze detaily, například šedá stropnice vymizela a nahradila ji elegantně působící černá látka. Středně velký rodinný vůz má nabídnout posádce především pohodlí. Zavazadlový prostor poskytne celkový objem 395 litrů.

Co se ovládacích prvků týče, Ceed nabídne přehledný displej palubního počítače, samostatný osmipalcový displej a středový panel, kde budete mít snadno po ruce požadované funkce, například ovládání navigace.

Co se ukrývá pod kapotou a jak vypadá spotřeba

Nutné je upozornit zejména na to, že Ceed GT nepatří k vozům, které by vsázely na úspornost. Průměrná spotřeba se zhruba vyšplhá na hodnotu lehce pod 9 litrů na 100 km. Nejvýkonnějším motorem, který pořídíte navíc pouze s verzí GT, je čtyřválcový 1.6 T-GDI s výkonem 150 kW. Maximální rychlost, kterou se Kia pochlubí, je tak 230 km/h.

Zásadní inovace, kterou Kia Ceed GT v tomto ohledu přinesla, byla kombinace sedmistupňové dvouspojkové převodovky a turbodmychadlem přeplňovaného přímovstřikového motoru.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.