Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?

Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?
Rate this post
!AdSense – before contentZdravěji do nového roku! To by mělo platit pro vás i vašeho psa! Zjistěte, které krmivo je zdravé a výživově plnohodnotné!

Jedním z aspektů spokojeného života je plnohodnotná strava. Vy sebe i sebe postarat můžete, ale co váš psí mazlíček, jeho zdraví máte v rukou vy! Myslete na to při dalším nákupu krmiva!

Většina chovatelů se při výběru granulí řídí pouze cenou. Jenže ty nejlevnější produkty jsou z hlediska zdravé výživa psa zcela nevyhovující a v některých případech až zdraví nebezpečné. Přitom výběr správného krmiva není žádná věda. I za přijatelné peníze lze sehnat “hodně muziky“, tedy krmivo zdravé, výživově hodnotné a vyrobené z kvalitních surovin. Zjistěte, jak sestavit optimální psí jídelníček!

Obsah článku

Jídelníček pro psa – Z čeho ho poskládat?

Chcete být vzorným páníčkem a svému čtyřnohému příteli dopřávat zdravou stravu? Existuje několik možností, jak sestavit psí jídelníček.

– suché krmivo (granule)

– konzervy

– kapsičky

– doma připravované jídlo

Nejpohodlnějším řešením je krmit pejska kvalitním granulovaným krmivem prémiové kvality, což znamená vysoký podíl kvalitního masa, žádná barviva, chemické konzervanty. Pro doplnění suché stravy můžete občas dát také konzervu, jejíž obsah však musí být rovněž výživově hodnotný a ze zdravých surovin. Kapsičky jsou vhodnější pro malé plemena psů nebo štěňata.

Co se týká doma připravovaného jídla, tak je třeba si uvědomit, že nejde o zbytky vaší večeře, které by mohly zvířeti uškodit a dokonce ho i zabít! Jídlo musí splňovat určitý požadavky, tedy žádné koření, kvalitní a vhodné suroviny atd. Pokud se rozhodnete pro domácí přípravu psího krmiva, je třeba počítat s časovou náročností a neustálým přemýšlením nad vhodností.

Potřeby psa

Správná volba krmiva je dáno také vaším psem, respektive jeho věkem (štěně, dospělec, senior), velikostí, pohybovou aktivitou či zdravotním stavem. Vybraná strava musí také psovi chutnat! U kvalitního krmiva se nemusíte bát, že by zůstala miska plná! Správnost volby poznáte také na srsti psího miláčka, v případě, že je lesklá, hebká na dotek a nepadá, můžete být v klidu.

Pes je masožravec!

Pes je masožravcem, nelze se ho tedy krmit granulemi, které namísto masa obsahují samé obiloviny (př. kukuřici). Snažte si všímat složení granulí, pokud v obsahu nenajdete minimální 50% masa, pak hledejte jinde! Jako další vhodné složky lze uvést zeleninu, bylinky, ovoce, které obasují důležité vitamíny, minerální látky a vlákninu.

Četnost krmení

Snažte se svého psa nepřejídat, ale ani trápit hlady. Nastavte stravovací režim, dodržujte gramáž i čas. Doporučené denní dávkování najdete na obalech, obecně platí krmit 2 – 3 x denně v menším množství.

Jak krmíte svého psa vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.