Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat tu správnou velikost pánské bundy?

Jak vybrat tu správnou velikost pánské bundy?
Rate this post

Chystáte se kupovat pánskou bundu, ale obáváte se, že si nevyberete dobře? Pak je tento článek určen přímo vám. Společně se totiž podíváme na to, jak při výběru bundy neudělat chybu v tom nejzásadnějším – ve volbě velikosti.

Možná jste zvyklí spoléhat na svůj odhad, ale jistě se shodneme na tom, že to ne vždycky vyjde. Proto je při online nákupu pánské bundy lepší znát své míry a porovnat je s tabulkou velikostí daného e-shopu. Vyhnete se tak zbytečnému vracení nepadnoucího zboží a čekání na zaslání oblečení ve správné velikosti.

Obsah článku

Jak zjistit své míry?

Máte minimálně tři možnosti, jak zjistit míry potřebné k volbě správné velikosti. Tou první je krejčovský metr. Při přeměřování si mezi ním a vaším tělem nechte malou vůli. To proto, že pod bundou budete mít ještě další vrstvu oblečení.

Pokud nemáte krejčovský metr, budete potřebovat klasický metr a provázek. Mezi provázkem a tělem, stejně jako u první metody měření nechte, vůli. Fixem si na provázku označte, kde se potkal se svým koncem, respektive začátkem. Následně natažený provázek ke značce udělané fixem přeměřte klasickým metrem.

Poslední možností je vzít si starou bundu a přeměřit její rozměry. Ale pozor, musí vám sedět tak perfektně, jak chcete, aby vám padla vaše nová pánská bunda.

Tady je několik aspektů, které jsou pro výběr správné velikosti bundy zásadní.

Délka bundy

V tomto případě záleží na tom, jaký typ pánské bundy si kupujete. Pokud uvažujete o koupi bundy klasického střihu a délky, délka se měří od krku až po spodní okraj pásku u kalhot. Přemýšlíte-li ale nad aktuálně velmi oblíbenými pánskými bundami v prodloužené délce, určitě si v popisu zboží najděte délku zadního i předního dílu a vyzkoušejte si, kam až vám bunda bude sahat.

Přechodové, riflové, koženkové, zimní i lyžařské bundy najdete na stránkách https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-bundy-805.html. Veškerý sortiment je nejen kvalitní a vypadá dobře, ale zároveň vás finančně nezruinuje.

Délka rukávu

Tato délka se měří tak, že si dáte lehce pokrčenou ruku v bok. Metr následně vedete od ramenního kloubu přes loket až k zápěstí. U pánů vypracované postavy s velkými bicepsy je třeba brát ohled i na obvod paže v jejím nejširším místě. Jinak by se mohlo stát, že vám rukávy budou tak těsné, že v bundě nebudete schopni ani zvednout paži, abyste se v metru chytili za tyč. Muže s těsnými rukávy můžete na ulici potkat poměrně často, poznáte je podle toho, že pod bundou mají sice vyrýsované paže, ale chodí s nimi u těla jako tučňáci.

Obvod hrudníku

Tady je měřena nejvystouplejší oblast prsou. Délku obvodu tedy měřte v nejširším místě. Bunda by vám v tomto místě neměla být velká. Zejména pokud jste silnější postavy, může větší bunda způsobit to, že budete opticky vypadat ještě objemněji. Zároveň by bunda neměla být upnutá tak, aby se rozjížděl zip nebo mezi knoflíky či druky vznikaly velké mezery. Štíhlí muži si mohou dovolit naducanou péřovou prošívanou bundu. Mohutnějším pánům zase lichotí lehké a tenké bundy a kabáty.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.