Vyberte možnost Stránka

Jak se oblékat dobře?

Jak se oblékat dobře?
!AdSense – before contentPakliže si nejste jisti při každodenním oblékání, zda činíte dobře či nikoli, patříte mezi většinu. Rád bych tedy vybírací proces malinko osvětlil. Jedná se totiž o několik málo základních myšlenek a otázek, které při správném dodržení vytvoří ideální celek neboli dobře oděného muže.

Šaty dělají člověka a jsou tedy velmi významnou složkou pro mezilidské kontakty a ovlivňují výsledky jednání a názorů ostatních, nevyplatí se tedy tento aspekt podceňovat.

Kde začít?

Základem je uvědomění si našich priorit a přizpůsobit oblek k našemu životnímu stylu. Je zcela evidentní, že člověk, jehož profese si zakládá na kontaktu s lidmi, na sebe musí být přísnější a zakládat si i na drobných detailech. Pakliže si můžeme dovolit chodit vkusně oblečení proč toho nevyužít?

Jedná se totiž o často nevyužitý potenciál, který se skrývá v každém šatníku.

Každodenní nošení

V dnešní době triček a mikin může člověk oblečen ve formálnějším stylu působit jako pěst na oko a má tedy tendenci zapadnout do průměru, ovšem nadprůměr z nás dělá výjimku a neměli bychom se bát vyčnívat z davu. Oblečení ovšem musí být padnoucí a musíme si v něm připadat pohodlně a sebevědomě, pak se jedná o největší zbraň.

Na většině míst naší republiky může Business Casual působit příliš nastrojeným dojmem, ovšem doopravdy se jedná o neformální a společensky přijatelný styl oblékání. Tento styl si zakládá na košili, případně pulloveru, doplněnou kravatou a výjimečně motýlkem. Nejčastější součástí je sportovní sako, které musí barevně ladit s košilí, popřípadě jinými kusy oblečení. K vrchnímu dílu se volí kalhoty nevýrazné barvy (nejčastěji modrá nebo béžová) a bavlněného či lněného materiálu. Business Casual je styl slušný, elegantní, módní a pro běžnou příležitost se hodící. K Business Casual se nosí analogové hodinky na nedominantní ruce a jednoduchý pásek s kovovou přezkou. Uzel na kravatě plně postačí běžný nebo dokonce úplná absence kravaty ve formě rozhalenky.

jak-se-oblekat-dobre-3

Významné akce

Na akce významnějšího rázu si ovšem s Business Casual nevystačíme a žádá se po nás takzvaný Black Tie, neboli formální styl. Jedná se o smoking s motýlkem, nikoli pouze oblek s kravatou. Black Tie se nosí na velmi významné akce. Nutností je ovšem zvážit významnost a podle toho zvolit oblečení. Nejvyšší formou je White Tie, tedy černý oblek, černé lakýrky a bílá vesta spolu s bílou košilí, motýlkem a drahými šperky. White Tie ovšem většina lidí nikdy nevyužije, jedná se totiž o nejvýznamnější události, jako třeba formální schůzka s presidentem jiné země.

Pro jinak významné akce postačí Black Tie nebo dokonce Formal, Semi formal či Cocktail. Cocktail je společenský oblek s kravatou a nosí se zejména na divadelní představení nebo menší akce, stejně jako Formal a Semi formal. Záleží již na posouzení každé akce. Formal je oblek pouze s černou košilí a Semi formal oblek (nemusí se jednat o tmavý oblek) spolu s kravatou.

Detaily

Dnešní svět je postavený na detailech, a i podvědomé vnímání jiných lidí se na ně soustředí. Nesmíme tedy podcenit ani tento aspekt našeho vzezření. Důležitá je celková udržovanost a péče o své tělo (správný účes, oholené vousy, případně upravené a vytrhané chloupky z nosu). S uvážeností musíme také volit i módní doplňky jako například hodinky, sluneční brýle, opasky a další. Pakliže zvolíme své oblečení a nic na něm nevyčnívá nebo není nápadně výrazné jsou detaily dobře vyvážené. Je-li ale například ciferník našich hodinek nepřiměřeně masivní a působí nemístně, musí sebehezčí hodinky okamžitě z naší ruky.

Musíme tedy sami sebe objektivně a s odstupem hodnotit a vyvážit i nejmenší detaily, jakých si povšimneme.

jak-se-oblekat-dobre-2

Udržování šatníku je základ

Základem každého ovšem musí být pravidelná obměna šatníku a každodenní vkusné oblékání. Na většinu každodenních příležitostí postačí Business Casual, kterých se vyplatí mít v šatníku několik variant, jeden model Black Tie, a pár možností na Formal, Cocktail a Semi formal oblečení. Důležité je myslet, že pouze každodenní dobré oblékání nám něco přinese a proto se každý všední den musíme oblékat jako by byl nevšední a kladně působit na naše okolí každý den, ne pouze nárazově.

jak-se-oblekat-dobre-1

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.