Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat kvalitní sluneční brýle? Podle těchto 4 tipů!

Jak vybrat kvalitní sluneční brýle? Podle těchto 4 tipů!
Rate this post

Sluneční brýle jsou nedílnou součástí outfitu mnohých z nás. Jednak chceme dobře vypadat a jednak nám samozřejmě není lhostejná ani ochrana vlastního zraku. Výběr slunečních brýlí není v záplavě spousty nejrůznějších modelů vůbec jednoduchý. Právě z toho důvodu jsme se rozhodli uvést 4 tipy, podle nichž se pro vás i tato nesnadná volba stane doslova hračkou. Pojďme tedy postupně na to, co byste při nákupu nového modelu slunečních brýlí neměli v žádném případě opomenout.   

Obsah článku

Certifikace EEC a UV filtr

V první řadě se soustřeďte na certifikaci EEC. Ta jednoznačně deklaruje to, do jaké míry jsou brýle schopné pohlcovat UV záření. Zkrátka budete mít jistotu opravdu kvalitní ochrany se vším všudy. Brýle vás ochrání před škodlivým UVA i UVB zářením. Kvalitní brýle musí mít také funkční UV filtr. Brýle z trhu za minimální cenu nemají šanci nic takového v potřebné jakosti obsahovat. Ač je na nich tato informace možná uváděna, rozhodně jí nevěřte. Pro slunné dny budete potřebovat sluneční brýle mající UV filtr minimálně 400. Brýle dokážou v takovémto případě zachytit až 99 % veškerého škodlivého záření.    

Zabarvení skel

Víte, za jakým účelem budete sluneční brýle používat? Pokud ano, tak přesně podle toho vybírejte i zabarvení skel. Pro eliminaci či zmírnění ostrého slunečního svitu se hodí samozřejmě tmavé brýle. Tradičně se volí kouřové či hnědé odstíny. Tradičně jsou v nich k dostání třeba luxusní brýle Gucci. Specifické jsou sportovní sluneční brýle. U těch je ideální vybrat si některé varianty s vyměnitelnými skly. Zabarvení skel si pohodlně doladíte podle toho, jaké budou aktuálně panovat sluneční podmínky. A co třeba takoví řidiči? Pro ty jsou optimální polarizační brýle. Ty umí perfektně eliminovat odlesky. Pro nezkreslený obraz se hodí hnědá skla, případně tmavě zelená.      

 

Kvalitní konstrukce jako základ

Tvar i barva obrouček jsou ryze individuální ukazatele, které jsou pouze na člověku, jenž brýle nakupuje. Obecně lze říct, že čím větší brýlová skla si pořídíte, tím je ochrana zraku efektivnější. Pro taková skla potřebujete bytelnější konstrukci. Ta ovšem nemusí být dvakrát pohodlná k nošení. Není proto nic jednoduššího než si zjistit celkovou hmotnost daného modelu brýlí. Brýle si prostě vyzkoušejte a v případě, že se vám nehodí, je vraťte. Učinit tak můžete jak při nákupu v kamenné prodejně, tak i v eshopu. 

Sklo, či plast?

 

Dávno bylo vyvráceno tvrzení, že čočky z plastu jsou méně kvalitní než ty skleněné. I u obrouček se používají různé materiály. Plast je velmi lehký, a tak se v brýlích cítíte naprosto příjemně. Důkazem jsou například stylové brýle Jimmy Choo a mnohé jiné. Vybrat si pohodlně můžete třeba v eshopu Duosshop.cz.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.