Vyberte možnost Stránka

Jak ušetřit při nákupu zásnubního prstýnku?

Jak ušetřit při nákupu zásnubního prstýnku?
Rate this post
!AdSense – before contentŘada mužů má z nákupu zásnubního prstýnku a samotné žádosti o ruku trochu obavy. Nejenže se jedná o významný okamžik v životě, s kterým je spojena spousta stresu i očekávání, ale nákup zásnubního prstýnku znamená taky značné výdaje.

Proto je potřeba nákup pořádně naplánovat, abyste vybrali nejen prstýnek, který bude krásný, ale také cenově přijatelný.

Abyste získali krásné velké zásnubní prsteny, třeba i s diamanty, nemusíte rozhodně navyšovat předem zvolený rozpočet. Občas stačí znát pár triků a vědět důležité informace ze světa diamantů a pořídíte stejně krásný prsten i s diamantem za mnohem nižší cenu. Navíc se díky informacím o světě diamantů vyhnete i různým chybám, kterých se odpouští muži při nákupu zásnubních prstýnků už po generace.

Než začnete vybírat a prohlížet diamantové prsteny a jiné šperky, je dobré nejdříve pochopit, co jsou nejdůležitější znaky diamantů. Jedná se o brus, čistotu, barvu a taky karátovou váhu. Každý diamant je jedinečný právě díky jedinečné kombinaci těchto 4 znaků.

A pokud pochopíte, jak se v návaznosti na tyto znaky utváří cena, máte napůl vyhráno!

Brus je jednoznačně jedním z nejdůležitějších faktorů, který má vliv nejen na cenu, ale i podobu prstýnku. Označení brusu může být excellent, very good, good, fair a poor, přičemž snubní prsteny s nejlepším brusem mají ten nejintenzivnější lesk a nejlépe odráží paprsky světla, proto se nejvíce třpytí. Jestli chcete svoji milovanou tedy co nejvíce ohromit, na brusu určitě nešetřete, protože ten bude tvořit kouzlo a lesk prstýnku.

zasnubni-prsten-3

Zlatý diamantový prsten s akvamarínem Wetty, e-shop sperky-a-diamanty.sk

Barvou diamantu se ve skutečnosti nemá na mysli jeho zabarvení spektrem barev, ale jak je diamant čirý. Diamanty s označením D jsou nejbělejší a krásně čiré, naopak diamanty s označením Z mají nažloutlý odstín. Čím je tedy diamant čirejší, tím je i vyšší jeho cena a prsten vypadá elegantněji, proto není ani na barvě diamantu dobré šetřit. Na druhou stranu ani zkušení odborníci nerozpoznají pouhým okem rozdíl mezi diamantem barvy D a G, proto můžete bez obav zvolit méně čirý diamant.

Se vzhledem diamantu souvisí i jeho čistota, která se značí písmeny a popisuje, zda má diamant uvnitř nějaké nečistoty, které vznikly během jeho utváření. Tyto nečistoty se nazývají inkluze a některé jsou okem neviditelné, proto se hodí i na zásnubní prstýnky. Takové diamanty mají označení SI1, SI2 nebo VVS a VS.

Evergreenem ve světě diamantů je karátová váha, která udává velikost diamantu. Většina mužů se při nákupu zásnubního prstýnku s diamantem zaměřuje právě na karátovou váhu, ale jak vidíme, není to jediný důležitý znak, který bychom při nákupu diamantu měli posuzovat.

Nezapomeňte také, že vybraný diamant bude připevněn na metalovém kroužku. Pokud víte, že vaše milovaná má alergii na některé typy kovů, rozhodně nešetřete a pořiďte platinový kroužek, který je hypoalergenní. Pokud nemusíte řešit otázku alergií na kov, můžete zvolit levnější kovy, jako například zlato, které je pro zásnubní prstýnky snad nejoblíbenějším kovem, a to především ve formě bílého zlata, které krásně podtrhne blyštivý diamant.

Se kterým prstenem si půjdete pro své ano? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.