Vyberte možnost Stránka

Sezóna letních akcí začíná! Jak bez větší úhony přežít hudební festivaly?

Sezóna letních akcí začíná! Jak bez větší úhony přežít hudební festivaly?
Rate this post
!AdSense – before contentLéto a hudební fesťáky jsou tady! Nezáleží na tom, jestli vyrazíte na akci fandů hiphopu, techna, nebo rocku – každý už ví, jaká akce zapadá přesně do jeho gusta!

Než ale na dlouho očekávaný festival vyrazíte, připravte se na to, že bez ohledu na hudební styl, to bude v každém případě tak trochu punk.

Víme, o čem mluvíme, protože všichni z redakce na festivaly jezdíme a máme už pár cenných zkušeností. 

Proto si rozhodně nenechte ujít naše tipy, jak festival přežít ve zdraví, co od něj očekávat a jak si (většinou) víkendovou pařbu co nejvíce užít?

Obsah článku

1. Jak se vyspat lépe než většina?

Stanové městečko je pro mnohé jasnou volbou, ale vy buďte chytřejší. Takové parkoviště není tak nacpané lidmi, spíte v autě, nad zemí a pod střechou – tudíž máte sucho, přístup ke klimošce, topení a stejně tak snadno si můžete i nabít telefon. Zkrátka mnohem větší luxus než ve stanu, srovnatelný s hotelovou tříhvězdou.

2. Jak se na festivalu alespoň na chvíli cítit jako člověk?

Udržovat osobní hygienu na festivalu je obtížné. Festivalové “umývárky“, stejně tak “toitoiky“ to nijak neusnadňují. Proto se raději těmto místům obloukem vyhněte. Většina letních akcí se odehrává někde u koupališť, vodních ploch a lesíků, využijte tedy jejich prostoru, sprch a dostatku chlorované vody.

3. Jak se obléct, jak se obout?

V našem předešlém článku jsme vám ukázali trendy outfity na festivaly. Přidáme jen doplňující radu – vezměte si s sebou více oblečení, než potřebujete. Nikdy nevíte, kdy to schytáte pivem, klobásou, nebo, kdy vám vodní atrakce v chill zóně přijdou jako skvělý nápad!

jak-prezit-festival-03

Na kolik festivalů se letos chystáte? Foto: Pitnerest

4. Jak se (příliš) společensky neunavit?

Hudba, tanec a skvělá společnost láká k popíjení. Pokud však nechcete skončit s hlavou v “toitoice“, měli byste se vyhýbat mixování drinků. Ano víme, že je obtížné říci “ne“ těm krásným slečnám v těsných tílkách, které nabízejí limitky od nejznámějších likérek. Ale když se to honem rychle nenaučíte, neukočírujete to. To nám věřte!

5. Jak se nenechat “zabít“?

Na fesťácích je opravdu hodně hodně lidí – lidí, kteří se jedou bavit, pít, tancovat, dělat “bodel“. Není tak nic neobvyklého, když občas vzduchem proletí kelímek piva, tácek s klobásou nebo obojí společně – odkud? To nechcete vědět! Ať už to schytáte vy nebo vaše načančaná přítelkyně, není důvod na to reagovat. Nejedná se raketu vypálenou z Pásma Gazy, prosto si přehnané, případně ochranitelské pudy nechte na jindy. Na festivalech to tak zkrátka chodí.

jak-prezit-festival-02

Chcete-li se vyhnout pošlapání, nadměrnému ušpinění, konfliktu, nechoďte do kotle. Foto: Pinterest

6. Jak na nejlepší zážitek?

Abyste si z fesťáku odvážely co nejvíce, co se prožitku týká, vyplatí se projít si program dopředu, zjistit, kdy hrají oblíbené kapely, kde určitě být a určitě nebýt. Kromě toho je fajn přijet na akci o něco dříve a areál si projít, zjistit, kde jsou hlavní stage, kde čepují vaše oblíbené pivo, kam určitě na jídlo a kde nebudete muset moc dlouho čekat na to a ono.

Stejně jako všude, i na festivalech je místní znalost velkou výhodou. 

Na závěr už jen chlapská rada: Telefon používejte jen minimálně, starosti s ideálním světlem, příliš krátkou selfie tyčkou nebo sháněním pěvěckých hvězd na zvěčnění vás oberou o to nejhezčí z celé akce. Vykašlete se z velké části na selfíčka, natáčení a focení.

Nesdílejte na Facebooku to, co můžete sdílet s živými lidmi okolo sebe. Celkový zážitek pak bude o hodně intenzivnější!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.