Vyberte možnost Stránka

Jak přežít doma letní horka? Zde je několik tipů, které ochladí vaší domácnost i bez klimatizace!

Jak přežít doma letní horka? Zde je několik tipů, které ochladí vaší domácnost i bez klimatizace!
Rate this post
!AdSense – before contentPo celodenním horku se těšíte do chládku, jenže po příchodu domu zjistíte, že váš byt je rozpálený ještě více než chodník venku. Přinášíme několik tipů, které nepříjemné horko doma zmírní!

Nemůžete dýchat, spát, normálně fungovat? Máme pro vás dobrou zprávu, vysoké teploty panující u vás doma můžete lehce snížit pomocí jednoduchých triků!

 

Jde to i bez klimatizace!

Stačí pár vychytávek a horké letní dny přežijete v pohodě!

 

1. Zatáhnout a zavřít okna

Při odchodu z domova nezapomeňte zatáhnout všechny žaluzie, závěsy a zavřít okna. Tím zamezíte zvyšování teploty uvnitř. Váš domov tak zůstane o pár stuˇpnů chladnější než tomu bude venku.

 

2. Ventilátor

Ne každý si může dovolit klimatizaci, ať už z důvodů zdravotních nebo finančních. Vhodnou náhražkou je ventilátor, který je cenově dostupný a také velice praktický. Vduch doma rozproudí, ochladí a způsobí příjemný vánek. Ventilátor se vyrábí v různých velikostech i výkonech.

 

3. Mokré prostěradlo

Namočte porstěradlo a to zavěste před okno, proudící vzduch bude ochlazen a vnitřní prostor se tak ochladí i zvlhčí. Namočit lze i záclony pomocí rozprašovače na květiny.

 

4. Tipy na večer

Teplé letní noci nemusíte trávit pod zimní peřinou, stačí lehká pokrývka nebo prostěradlo. Co se týká pyžama, pak volte spíše saténový materiál, který příjemně chladí. Pro ještě větší chladící efekt můžete dát pyžamo hodinu před ulehnutím do ledničky či mrazáku. Tělo také můžete ochladit studenou sprchou bez utírání. Nechte své tělo oschnout přirozeně, tím se také ochladí.

 

5.Technika

Všechny spotřebiče vypněte a vytáhněte ze zásuvky. I tak můžete teplotu doma snížit, technika totiž vydává také teplo. Večer tak místo koukání na tv nebo do pc jděte raději na procházku k řece, místo teplé večeři dejte přednost salátu a místo světlu ze 100 wattové žárovky zapalte svíčku.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.