Vyberte možnost Stránka

Jak poznat bezpečné hračky pro nejmenší děti?

Jak poznat bezpečné hračky pro nejmenší děti?
Rate this post
!AdSense – before contentKdyž přijde na svět malé děťátko, je úplně bezbranné, křehké, vydané na pospas okolí a my jsme tu od toho, abychom ho ochraňovali a starali se o něj. Jak tedy vybrat ty nejlepší hračky pro nejmenší?

Než vyroste a postaví se na vlastní nohy, přibude nám na čele pěkných pár vrásek starosti. To bude zákazů a příkazů! Nechoď tam, pořádně se obleč, opovaž se šlápnout do té kaluže a do osmi ať jsi doma! Starostí si užijeme do sytosti a to jen proto, že nám na našich dětech záleží a nesmírně je milujeme.

U nejmenších dětí by naší největší starostí měly být hračky, s nimiž si ratolest hraje. I když si myslíme, že se našemu miminku nemůže nic stát, když si hraje v postýlce s gumovým chrastítkem, opak může být pravdou. Schovávat se zde může neviditelný bubák v podobě nebezpečných chemických látek, obsažených v materiálu chrastítka nebo jiné hračky. Nevinná dětská hra může skončit také v okamžiku, kdy se dítěti povede oddělit od hračky malé části, které může následně vdechnout či spolknout.

Na co si dávat pozor

Pří výběru hraček pro nejmenší si zejména dávejte pozor na materiál, z kterého je hračka vyrobena. Takovýto materiál musí být zdravotně nezávadný. Děti hračku často ochutnávají a proto je velice důležité, aby neobsahovala škodlivé látky. Hračky z PVC často obsahují nebezpečné ftaláty, které mohou poškodit dětská játra nebo ledviny. Toto riziko úplně eliminujeme, pořídíme-li dítěti hračky z přírodních materiálů, jako je dřevo nebo textil.

V současné progresivní době si ale dítě jen s těží vystačí s dřevěnými kostičkami nebo hadrovými panenkami. I když se, ne zřídka kdy, mihne v televizi zpráva o stahování škodlivých hraček z trhu, opravdu nemusíme mít strach je kupovat, úplně postačí, když budeme při kupování takovýchto hraček alespoň trochu ostražití.

Pokud se budete držet těmito zlatými pravidly, můžete si být jistí, že si vaše dítě bude hrát s bezpečnou hračkou.

Základním pravidlem je nakupovat hračky pouze u ověřených a solidních prodejců. Hračka, zakoupena někde na tržnici, toho o bezpečnosti asi moc neslyšela, i když tamní prodejci vám budou tvrdit opak. Záruku kvality vám poskytne i značka „BEZPEČNÉ HRAČKY„, která garantuje zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Pokud chcete mít při koupi hračky jistotu, poohlížejte se právě po tomto označení.

Kromě nebezpečí chemických, hrozí nejmenším dětem také nebezpečí mechanická. Ostré hrany a oddělitelné malé součástky mohou vést k těžkým úrazům a v nejhorším případě i k smrti dítěte.

Zde platí obecné pravidlo, že každý předmět, který se svou velikostí vejde do trubičky o průměru 3,2 cm, není vhodný pro děti do tří let věku.

Zpozorněte také u hračky, která je opatřena zvukovým zařízením. Zvuk u hraček pro nejmenší nesmí být příliš hlasitý, v opačném případě by totiž mohlo docházet k poškozování jemného dětského sluchu a zvuk, který má za normálních okolností rozvíjet dětské schopnosti se může obrátit ve zlo. Sluch dostane pořádně zabrat v pozdějším věku dítěte, kdy si bude pouštět hudbu do sluchátek na plné pecky, nač ho tedy zatěžovat už v raném věku. Vybírejte proto hračky, který vydávají tichou, krátkou a jednoduchou melodii.

U nás, na portálu 4kids.cz, naleznete plno kvalitních hraček pro nejmenší! Z mnoha si dovolíme jmenovat například značku Mattel, která se na hračky pro nejmenší přímo specializuje a pod řadou Fischer Price nabízí kvalitní a zdravotně nezávadné hračky pro nejmenší.

Za zmínku stojí i značka Lamaze, která nabízí textilní hračky rozvíjející sluchové, zrakové a hmatové schopnosti dítěte, jakož i jeho představivost a vnímání.

Nechte děti, aby si hráli bezpečně. Kdo si hraje, nezlobí!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.