Vyberte možnost Stránka

3 výhody, kterými se chlubí maca peruánská

3 výhody, kterými se chlubí maca peruánská
Rate this post

Maca je rostlina, která se v Peru používá už tisíce let jako potravina a lék, ovšem v posledních několika desetiletích si získala na oblíbenosti po celém světě. Používá se jako přírodní léčivo na mnohé zdravotní problémy. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké přednosti má kořen maca.

Obsah článku

Co je to maca?

Maca peruánská je jedna z mála jedlých rostlin, která dokáže přežít drsné klimatické podmínky v peruánských Andách ve výšce 4 000 metrů nad mořem. Používá se jako potravina, ovšem andští obyvatelé přišli i na léčebné účinky rostliny. Maca peruánská se tak využívala na potíže s dýchacími cestami a revmatickými onemocněními.

V posledních letech výrazně vzrostla poptávka po výrobcích obsahujících tuto rostlinu, a to pravděpodobně kvůli tomu, že je maca považována za prostředek podporující libido a pomáhající při neplodnosti.

 

Vzhlede k nárůstu celosvětové poptávky začali lidé rostlinu masově pěstovat i v jiných částech světa, například v hornaté provincii Yunnan v Číně. Používá se především kořen, neboť obsahuje vlákninu, aminokyseliny, vitaminy a minerální látky.

1. Může zvyšovat libido

Podle některých výzkumů užívání koncentrovaných doplňků stravy s macou prospívají osobám s nízkým libidem neboli nízkou sexuální touhou.

2. Může zlepšit některé aspekty plodnosti u mužů

Užívání doplňků stravy s macou může pomoci zlepšit některé aspekty plodnosti u mužů. Maca totiž může přispět k lepší koncentraci spermií, respektive zvýšit počet spermií na milimetr spermatu.

3. Může pomoci zmírnit příznaky menopauzy

Menopauza je období v životě ženy, kdy natrvalo odchází menstruace. Dochází k přirozenému poklesu estrogenu, což má za následek problémy, jako jsou návaly horka, vaginální suchost, výkyvy nálad, problémy se spánkem a podrážděnost. Maca červená i peruánská může prospět ženám v menopauze a zmírnit tak projevy.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.