Vyberte možnost Stránka

Jak nosit a kombinovat pánské rukavice?

Jak nosit a kombinovat pánské rukavice?
Rate this post
!AdSense – before contentVenku je zima  vy nemáte rukavice? Je nejvyšší čas nějaké pořídit, poradíme jak je nosit, na co dávat pozor a jak je kombinovat.

Rukavice nejsou podřadnou součástí outfitu, mají svou funkci a stejný módní důvod jako kravata nebo kapesníček. Kromě toho se nemusí nosit jen v zimě.

Kvalitní a správně velikostně zvolené pánské rukavice jsou elegantním a praktickým doplňkem, který zahřeje a dá celému vašemu vzhledu tu správnou zimní atmosféru.

Jak si rukavice vybrat, kde a hlavně jak je nosit? Sepsali jsme to nejpodstatnější a našli několik fajnových outfitů.

Obsah článku

Trocha z historie rukavic

Rukavice se objevily někdy na konci 16. století, kdy byly spíše ženskou záležitostí. Používaly je dámy k optickému zmenšení ruky – malá ruka byla symbolem krásy. Postupem čase je začaly nosit i pánové.

V dřívějších dobách se moc nenosilo dotýkat se něčeho holou rukou. 

Aby vám nezáblo

Můžete nosit pletené rukavice, ale my se přikláníme k těm koženým. Nejkvalitnější z kožených rukavic jsou z polo-prasete zvaného Pekari. To má jemnou, měkkou kůži, kterou je velmi obtížné sešít. Budete-li mít takový model, vybočíte z davu opravdovou raritkou.

Z dalších kůží se používají ovčí hair sheep (jemné, pevné, odolné rukavice), jelenice nebo hovězí a kozí kůže. 

Pokud jde o vnitřek rukavic, nejčastěji se používá vlna a hedvábí, které v zimě zahřeje a na jaře ochladí. Někteří výrobci dělají rukavice přímo s vnitřkem, jiní dělají podšívku zvlášť a pak ji teprve nasunou do rukavice.

rukavice02

Jak pánské rukavice nosit?

Vašemu vkusu a fantazii se žádné meze nekladou. Snad jen, pokud máte například černý oblek, pak by hnědý model rukavic působil přinejmenším zvláštně. Rukavice laďte s obuví, páskem. Máte-li rádi barvu, poohlédněte se po nějakých rukavicích s barevným a přesto decentním obšitím.

rukavice03 rukavice04

Starejte se o ně a budou vás hřát po mnoho zim

Stejně tak jako o boty, i o kožené rukavice je třeba se starat. Snažte se je nepoškrábat a nevystavovat teplotám vyšším než 40 stupňů Celsia. V případě provlhnutí, je třeba nechat řádně vyschnout. vyplatí se používání ošetřujících přípravků, které udrží kůži v kondici po řadu sezón a také je jemně vyčistí.

rukavice05

Máte rukavice? Jak se o ně staráte a s čím je nosíte? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.