Vyberte možnost Stránka

Hložek, Messi a Ronaldo: Co o nich nevíte?

Hložek, Messi a Ronaldo: Co o nich nevíte?
Rate this post

Nejeden český kluk jako malý snil o tom, že se stane slavným hokejistou a fotbalistou. Máme takové hvězdy, kterým se to povedlo. Nejen v historii, ale i v současnosti. Příkladem je teprve devatenáctiletý Adam Hložek. Co o něm nevíte? A jaké informace netušíte o dalších světových fotbalových hvězdách?

Ronaldo nebo Messi jsou fotbalisti známí snad po celém světě. Přesto o nich lidé spoustu věcí netuší. Ještě méně se toho ví o začínajících hvězdách, které pomalu vyplouvají z malého českého rybníčku.

Adam Hložek: Mladík mířící do Německa

Jméno Adam Hložek se v českém fotbalu stává čím dál známějším. Drží mnoho českých rekordů v kategorii nejmladší hráč, například:

  • nejmladší hráč, co získal korunu pro krále střelců,
  • nejmladší hráč reprezentující Česko,
  • nejmladší hráč, který vstřelil hattrick v české lize.

Adam Hložek pochází z Ivančic kousek od Brna a ke sportu ho přivedli rodiče. Jeho táta byl bývalým profesionálním házenkářem. Adam má staršího batra Daniela, který začínal s házenou, ale pak přesedlal na fotbal. A právě to přivedlo k fotbalu i Adama. Jenže zatímco jeho starší bratr Daniel ve Spartě kvůli zdravotním komplikacím brzy skončil, Adam se tam prosadil. Po sezóně 2021/22 se však stěhuje do německého bundesligového Bayeru Leverkusen. Tam odešla i další česká mladá fotbalová naděje, Patrik Schick.

Lionel Messi: 170cm vysoký Argentinec

Lionel Messi mezi ostatními fotbalisty vyniká svou malou výškou, měří pouhých 170 cm. Lékaři mu v dětství diagnostikovali nedostatek růstového hormonu a rodiče bohužel neměli peníze na injekce, které by tento hormon doplnily. Nebyl z bohaté rodiny, přesto se mu už ve 13 letech podařilo dostat se za Atlantik. Dostal nabídku od mládežnické akademie FC Barcelona La Masia. Tým mu mimochodem růstové injekce hradil.

Nízká výška a hmotnost pod 70 kg mu každopádně nijak nezabránily stát se fotbalovou legendou. V 17 letech se stal nejmladším hráčem a střelcem španělské La Ligy. Jeho hra se rychle zlepšovala a ve světě byl stále známější. Dnes je jedním z nejlépe placených fotbalistů světa, jako jediný hráč má 4 Zlaté míče FIFA a 3 Zlaté kopačky Evropy. Má nejvíce hattricků v Lize mistrů. Nejspíš jste také netušili, že ačkoliv se narodil v argentinském Rosariu (stejně jako Che Guevaro), je italského původu (otcova rodina pochází z regionu Marche) a má španělské občanství.

Cristiano Ronaldo: Legenda s nelehkým dětstvím

Cristiano Ronaldo je opravdovým důkazem, že to, kde se narodíte, nemusí určovat vaši budoucnost. Byl čtvrtým a nechtěným dítětem kuchařky a zahradníka, narodil se na ostrově Madeira. Pokoj sdílel se třemi sourozenci, jako dítě byl ubrečený a spoluhráči se mu smáli. Nejen za neustálé slzy, ale také za to, že jeho táta si přivydělával jako uklízeč fotbalové šatny. Cristiana však právě tohle motivovalo, nejdříve se dostal do místního klubu C. D. Nacional a pak už do Sporting Lisabon. Musel se odstěhovat od rodiny, což prý opět obrečel, ale nakonec si zvykl. Ve čtrnácti ho vyhodili ze školy, protože po učiteli hodil židlí, a tak mu nezbylo než se naplno věnovat fotbalu. Máma ho v tom podporovala a dobře udělala. V 18 letech se dostal do Manchesteru United, kam se po působení v Realu Madrid a Juventusu Turín zase vrátil. Dodržuje přísný režim, a tak se i skoro ve 40 letech udržuje v perfektní kondici.

Překvapilo vás něco, nebo jste vše věděli?

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.