Vyberte možnost Stránka

Domácí majonéza

Domácí majonéza
Rate this post
!AdSense – before contentMajonéza je často kupovaná. Ale proč? Vždyť její příprava je opravdu snadná a výsledná chuť je prostě… božská! Překvapte všechny doma domácí majonézou a už nikdy o vás, jako o kuchaři, nebude pochybovat!

Co tedy budete na domácí majonézu potřebovat? Zcela základní ničím nepřibarvenou majonézu získáte pouze ze dvou ingrediencí!

Majonéza na 2 větší nebo 3 menší porce se skládá z:

1 žloutku a 100 ml oleje, nejlépe toho slunečnicového a kvalitního

Dále na alespoň nějaké dochucení trochu soli a citrónovou šťávu ze čtvrtky citrónu, variantou může být i polévková lžíce octu.

 

Úspěch přichází se správnou technikou!

Příprava majolky, která pohladí jazýček, je pouze a jen ve správném technice a trpělivosti. Připravte si čistou mísu, metlu a ‘’odpočinutou ruku’’. Následná práce spočívá v tom udělat ze žloutku a oleje kámoše, kteří vytvoří nadýchanou emulzi. Cíl je jasný, jde se na to!

1.Do připravené mísy vložte dokonale očištěný žloutek od bílku. A ten začněte rozmíchávat metlou. během počátečního míchání přikápněte opravdu pouze pár kapek oleje a míchejte a míchejte.

2.Najednou, když už začínáte ztrácet nervy a v myšlenkách si představujete, jak hmotu lijete do odpadu, začne hmota houstnout. V tomto momentě začnete oleje přilévat v tenkém praménku více.

3.Třetí fáze míchání je spojená s hustou hmotou, která se začíná na metlu lepit. To je čas pro ocet nebo citrónovou šťávu. Za neustálého míchání ji tedy zředíme a opět začneme přilévat olej.

4.Přichází cílová páska v podobě druhého zhoustnutí, které se pevně drží na metličce. A to už v sobě můžete popustit pocit, že jste naprostý machr a už vás nic jen tak nerozhodí.

 

Majolku lze podávat k mnoha pokrmům, přesně tak, jak jste zvyklí. Přejeme dobrou chuť!

Jak se vám podařila domácí majonéza? Napište nám své poznatky do komentářů pod článkem!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.