Vyberte možnost Stránka

Chcete hrát futsal? Zjistěte, co budete potřebovat

Chcete hrát futsal? Zjistěte, co budete potřebovat
Rate this post
!AdSense – before contentFutsal se stává velmi oblíbeným sportem i pro české nadšence sportu a tento halový sport se hraje v každém větším městě.

Na co si připravit, jaké vybavení budete potřebovat a kde všude se futsal hraje, jsem pro vás sepsali v následujícím článku.

Obsah článku

V čem se liší futsal od fotbalu?

Futsal i fotbal fungují na stejných principech, ale v některých ohled se liší a mají rozdílná pravidla. Nejviditelnějším rozdílem je velikost hřiště, futsalové hřiště je menší a hraje v počtu hráčů 4+1. Během hry je povolené tzv. hokejové střídání a hrací doba je 2 x 20 minut čistého času.

Také míč je menší a skáče výrazně méně než fotbalový míč. S fauly je to následovně, pokud tým nasbírá 5 faulů, za každý následující faul se proti němu kope penalta. Další podobnost s hokejem je časté využívání power-play, tedy hra bez brankáře.

Futsal trénuje i FC Barcelona

Obecně se futsal hraje díky malému hřišti a častému střídání ve výrazně rychlejším tempu než je tomu u klasického fotbalu. Malý prostor také vyžaduje se lépe orientovat a řešit situace v těsném prostoru.

Připravte se na velký nápor na kondici, ale můžete si být jistí, že po pravidelných trénincích a zápasech, kdy je nutné být neustále v pohybu, se vaše kondice výrazně zvýší, protože hrát celou dobu pobytu na hřišti ve vysokém tempu se zákonitě projeví.

Futsal také výborně trénuje techniku. Hráč si osvojí souboje, naučí se lépe kontrolovat míč a zjistí jak efektivněji přecházet jednoho hráče za druhým. Hráči si osvojí různé kličky, finty a triky, které pak mohou uplatnit i v klasickém fotbale.

futsal-

Sálovka s non-marking technologií

Základem jsou sálovky. Podrážka musí být hladká a vybavená non-marking technologií, která zabraňuje vytváření barevných stop na povrchu v hale nebo tělocvičně. Proto při výběru vždy věnujte patřičnou pozornost podrážce a nakupujte u renomovaných e-shopů a výrobců.

Vybírejte také podle materiálu

Dalším klíčovým parametrem, který je potřeba při výběru sálovek sledovat je použitý materiál. Nejčastěji volí hráči pružnou syntetickou kůži. Ta dokonale odráží tvar nohy a hráč cítí každý dotek míče, ale také každý kontakt s protihráčem.

Jinou variantou jsou sálovky kožené, ty jsou těžší a mají tvrdou špičku. Obecně jsou kožené sálovky velmi pohodlné, měkké a ochrání hráče i před nepříjemným nakopnutím nebo šlápnutím. Ocení je hráči, kteří rádi střílí bodlem a chtějí mít své prsty v bezpečí.

Kde si můžete futsal zahrát?

Nejjednodušším způsobem, jak se maximálně informovat a zjisti vše najednou je kontaktovat předsedy Krajských nebo Okresních komisí futsalu. Ty vám sdělí veškeré potřebné informace o klubech, členství i fungování celé soutěže.

Seznam všech registrovaných klubů najdete na této adrese nv.fotbal.cz/futsal/adresar-klubu/index.php, zde si jednoduše najdete vašemu nejbližší futsalový klub. Pokud ve vaší blízkosti není žádný futsalový klub, je možnost si založit futsalový klub nový. Všechny kluby musí být zaregistrované u SF ČR a mít registrované hráče.

Posledním krokem je pak svůj nový tým přihlásit do nějaké soutěže a zajistit zápasové dresy.

Kam všude poslat přihlášky?

Všechny tyto přihlášky musí být vyplněné správně, kompletně a musí být aktuální. Aktuální přihlášky naleznete na adrese futis.fotbal.cz. Poslední přihláška je na zapsání do nějaké soutěže.

  • přihláška klubu do SF ČR

  • přihláška člena do SF ČR

  • přihláška do soutěže

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.