Vyberte možnost Stránka

15 zajímavých faktů o snech

15 zajímavých faktů o snech
Rate this post
!AdSense – before contentSnění je jedním z nejzáhadnějších a nejzajímavějších zážitků v našem životě. Zde je 15 nejzajímavějších fakt o snech.

Během římské éry byly dokonce některé sny předloženy římskému senátu na analýzu a výklad. Tehdy si mysleli, že sny mohou být zprávy od jejich bohů. Vykladatelé snů pak cestovali v doprovodu svých vůdců do bitev.

Je také známo, že mnoho umělců dostalo svůj největší životní nápad právě ve spánku.

Ale co vlastně víme o snech?

1. 90% svých snů zapomeneme.

Pět minut po probuzení si pamatujeme polovinu snu, do 10 minut už z našeho snu nevíme nic.

snění

 

 

 

 

 

 

2. Slepí lidé také sní.

Lidé, kteří oslepli až po narození, mohou ve svých snech vidět zcela normálně různé výjevy, obrazy. Ale lidé, kteří už se slepí narodili, žádné obrazy nevidí. Jejich sny jsou postavené na základě jiných smyslů – sluchu, čichu, doteku nebo emoce.

snění

 

 

 

 

 

 

3. Všichni mají sny.

Každý lidská bytost ve spánku sní. Vyjímkou bývají psychycky těžce narušení lidé.

4. Ve svých snech vidíme tváře, které známe.

Naše mysl neumí vynalézat obličeje. Proto v našich snech vidíme skutečné tváře skutečných lidí, které jsme někdy během svého života viděli, ale nemusíme to vědět nebo si to pamatovat. Každý člověk viděl během svého života stovky tisíc tváří. Náš mozek má tedy nekonečnou zásobu tváří, které pak promítá ve snu.

sen5

 

 

 

 

 

 

5. Ne každý sen je barevný.

Celých 12% pozorovaných lidí má sny pouze v černé a bílé. Zbývající počet má sny barevné. To tvdila studie z roku 1915. Po roce 1950 bylo zase zjištěno, že většina lidí má sny spíše černobílé než barevné. A rok 1960 zase přišel s výsledky opačnými – více jsou sny barevné. V současné době je pouze 4,4% snů lidí do 25 let v černobílém provední. Nedávný výzkum uvedl, že měnící se výsledky mohou být spojeny s přechodem z černo-bílých televizí na barevné.

6. Sny jsou symbolické.

Sny se nám často zdají o tématech, které řešíme ve skutečném světě. Popisují naše emoční nastavení a ukazují nám jakési zrcadlo, díky kterému si můžeme lecco uvědomit. Řeč snů je velmi symbolická. Je ovšem na každém z nás, zda si daného symbolu všimne a něco si z něj vezme. Dříve se symbolika používala i pro sázení. Hledáte zábavu a možnost výhry? Zkuste online kasina s bonusem.

7. Negativně laděné sny jsou častější.

Mezi nejčastější emoci ve snu patří úzkost. Celkově jsou častější sny plné negativních emocí.

snění

 

 

 

 

 

 

 

8. během noci můžete mít několik snů za sebou.

V průměru se normálnímu člověku zdají čtyři až sedm snů za jednu noc. Sny se zdají většinou jednu až dvě hodiny.

9. Zvířata mají také sny.

Studie byla provedena na mnoha různých zvířat a všechny vykazují stejné mozkové vlny během snění jako lidé. Podívejte se na psa, když spí. Jeho tlapy se často pohybujít, jako když běží a často i štěkají, jako kdyby něco ve snu honili.

snění

10. Pokud chrápete, nemůžete snít.

Této skutečnosti je plný internet. Ovšem je trochu podezřelé, že pro toto tvrzení není žádný vědecký důkaz.

11. Muži a ženy sní jinak.

Muži mají tendenci snít o jiných mužích. Přibližně 70% postav v jejich snech jsou jiní muži. Na druhou stranu, ženský sen obsahuje stejný počet žen a můžů. Muži mají také daleko více agresivnější sny, než jejich ženské protějšky.

snění

12.  Začlenění reality do snu.

Naše mysl interpretuje do snu vnější podněty, kterými jsou naše smysly zavaleny, když spíme. To znamená, že pokud ve snu něco slyšíme, často zvuk pochází z reálného času. Například se nám může zdát, že jsme na koncertě, když slyšíme hrát kytaru během našeho spánku.

13.  Jasnovidecké sny.

Výsledky několika rozsáhlých výzkumů naznačují, že 18% a 38% lidí zažilo alespoň jednou jasnovidecké sen a 70% zažilo deja’vu. Procento osob, kteří se domnívají, že měli jasnovidecký sen je ještě vyší, pohybuje se od 63% do 98%.

14. ,,Ochrnutí“ těla.

V průběhu spánku je tělo tkz. paralizováno, aby bylo zabráněno pohybu, který se nám zrovna ve snu zdá.

15. Ve snu můžete prožít orgasmus.

Orgasmus ve spánku bývá čast doprovázen silnými pozitivními emocemi,ale z 95% bez mokrých výsledků. Erotické sny bývají způsobené touhou z reálného života.

erotické snění

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.