Vyberte možnost Stránka

Vyplatí se vám koupě nového auta, nebo je výhodnější pronájem?

Vyplatí se vám koupě nového auta, nebo je výhodnější pronájem?
5/5 - (1 vote)

V dnešní velmi rychlé době je mobilita nedílnou součástí každodenního života většiny dospělých jedinců. Pořídit si nový vůz však není ničím jednoduchým a pro spoustu lidí ani finančně dosažitelným. Z toho důvodu se rozhodně vyplatí pořádně promyslet, jaká volba je ideální.

Drahá zábava

Současná ekonomická krize, zdražování veškerých podnikatelských i životních potřeb a obecná nejistota ohledně budoucnosti klasických automobilů vyžadují velkou obezřetnost. Pokud pro vás dopravní prostředek představuje naprostou nutnost z hlediska dojíždění do práce, vyzvedávání dětí ze školy či vám sám o sobě zajišťuje živobytí, nejspíše není nad čím přemýšlet. Výhodou je fakt, že máte na výběr z ohromného množství typů, provedení i značek vozů, takže si vybere vážně každý.

Chcete-li dopřát svému novému plechovému parťákovi dlouhou a bezproblémovou životnost, určitě byste měli vědět, jak zajet nové auto. Základem všeho je během prvního tisíce kilometrů nevytáčet motor do zbytečných hodnot a spíše mu věnovat klidnější, plynulejší a delší trasy. Zároveň zapomeňte na okamžité připojení přívěsu a dalších externích nákladů. Nad danými možnostmi přemýšlejte přibližně po dvou tisících kilometrech.

Výhodný pronájem

Mnozí jedinci mají život nastavený takovým způsobem, že potřebují služby vozidla pouze sporadicky. Jezdíte-li například dvakrát do měsíce (či ještě méně), určitě se vám z dlouhodobého hlediska nevyplatí osobní vlastnictví dopravního prostředku, placení pojištění, servis a další těžkosti. V dané situaci přichází na scénu spíše občasný pronájem od ověřené společnosti. Zvolíte-li si tuto cestu, značně ulevíte svému domácímu rozpočtu.

Rozhodně si dávejte pečlivý pozor, jelikož na tuzemském trhu se pohybuje celá řada poctivých, stejně jako nepoctivých poskytovatelů. Častými kameny úrazu jsou skryté poplatky, nevýhodné podmínky nebo třeba omezení kilometrů. Těmto kličkám se zajisté chcete vyhnout. Dobrým příkladem je půjčovna aut pod vloženým odkazem.

Komplexní péče

Ihned po rozkliknutí zmíněného odkazu se před vámi objeví výběr dostupných prostředků, přičemž vás překvapí především nízká cena. Denní pronájem bude stát klidně jen 450 Kč, tudíž si jej mohou dovolit vážně všichni. Samozřejmostí je neomezený nájezd, stejně jako pojištění v případě nehody, dálniční známka a asistenční služby. Na vás tak zbyde pouze natankovat pohonné hmoty a vyrazit na cesty.

Nezáleží na tom, zdali vám stačí skromná Fabie, preferujete klasickou Octavii, nebo spíše sháníte prostornou dodávku na stěhování, snadno si přijdete na to své. Nejdříve si však prohlédněte nabídku, sestavte pořádný plán a během několika málo kliknutí učiňte rezervaci.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.