Vyberte možnost Stránka

Výběr mikrovlnky a 3 základní otázky, které byste si měli položit

Výběr mikrovlnky a 3 základní otázky, které byste si měli položit
Rate this post

Stojíte před složitou volbou výběru mikrovlnky? Toto kuchyňské vybavení si vydobylo na našich linkách za posledních dvacet let solidní postavení a četnost jejich používání se v naší stravovací rutinně staví na úroveň kávovaru nebo rychlovarné konvice. Dávno jsou ale doby, kdy sloužily pouze k prostému ohřevu. Dnes už se jedná o velmi chytré kuchyňské spotřebiče, které myslí na vše. A právě to může být při jejich výběru problém.

Není nutné ztrácet hlavu. Prošli jsme za vás matoucí množství informací a nabízíme základní kategorie, kterou jsou pro běžného spotřebitele klíčové při výběru toho správného spotřebiče.

Při výběru mikrovlnky se sami sebe ptejte:

– K čemu ji budu používat?

– Jaké rozšířené funkce by neměly chybět?

– Kolik jsem ochoten investovat?

 

K čemu ji budu používat?

První otázku, kterou byste měly zvážit, je záměr, s jakým si troubu pořizujete. Trh je velmi bohatý a nabízí celou škálu produktů, které můžete a nemusíte plně využít, a je velmi snadné se v nich ztratit.

K dispozici jsou tedy následující varianty:

Monofunkční – s touto troubou si vystačíte, pokud budete chtít pouze ohřívat, nanejvýš rozmrazovat potraviny

Bifunkční- zde se přidává ještě gril, který můžete použít k zapékání

Multifunkční – tyto trouby mají funkci horkého vzduchu, který oceníte při nedostatku času.

Kombinované – tato varianta vám nahradí chybějící troubu, a to v plném rozsahu.

Rozšířené funkce

Spolu se základními typy mikrovlnných trub se mění i nabídka jejich rozšířených funkcí. Pokud tedy hledáte obratného pomocníka do kuchyně, vedle klasické grilu a horkého vzduchu můžete požadovat funkci 6 sense, která bude za vás přemýšlet nad ekonomičností přípravy daného pokrmu. Nemáte-li příliš mnoho času je tu soubor předehřevů, které jsou dnes již standardem, a to dokonce ve dvou stupních rychlosti. Samozřejmostí jsou dnes i rozmrazovací programy, a pro nedočkavce opět ve zrychlené formě, neboli Jet Defrost, kdy dochází k šetrnému rozmražení až 6 krát rychleji.

V případě, že máte rozmraženo a předehřáto, nabízí se funkce Crisp, která se postará o křupavou kůrku na vašem kuřeti, nebo funkce steam, která připraví jídlo šetrně v páře.

Mikrovlnné trouby se posouvají spolu s ostatními technologiemi. Mají v sobě přednastavené programy pro nejběžnější jídla, abyste pro jejich přípravě neudělali chybu. Dokonce dnes můžete se svojí troubou i mluvit, a to díky napojení na domácí Wifi a aplikaci, kterou výrobci neustále vyvíjí, a tak ji ovládat. Výrobci se dále momentálně zaměřují na funkce, které omezí blednutí barvy, nebo mísení vůní v malém prostoru.

Cena

Důležitým faktorem je cena. Současný trh můžeme rozdělit na následující tři cenové oblasti:

– od 1 000 do 2 000 korun- za tuto cenu pořídíte pomocníka o výkonu 700 W, s průměrem otočného talíře kolem 28 cm. Pokud se budete pohybovat na horní hranici, budete mít i funkce rozmrazování o několika stupních

– od 2 000 do 7 000 – zde můžete počítat s výkonem na 1 000 W, zvýšený výkon grilu, funkci rychlého startu Jet start, přednastavené funkce pro různé typy vaření. V tomto cenovém rozpětí za vás začíná mikrovlnka myslet

– od 7 000 výše – zde se pohybujeme v nabídce kombinovaných mikrovlnných trub, které plnohodnotně suplují klasické elektrické trouby. Vedle klasické trouby zde ale dostaneme silnější verze již známých funkcí, jako je pára o výkonu 1 450W a gril o výkonu 1 300W

Závěrem

Teď víte, jak s výběrem mikrovlnky začít, na jaké parametry se zaměřit, a jak se v záplavě podobně vzhlížejících produktů neztratit. Už vám nic nebrání se do její koupě pustit, základní přípravu máte už za sebou. Dejte nám vědět, podle jakých parametrů jste se rozhodli vy. Co pro vás bylo rozhodující a jste se svojí volbou spokojeni?

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.