Vyberte možnost Stránka

Proč šperky ze zlata nikdy nevyjdou z módy

Proč šperky ze zlata nikdy nevyjdou z módy

Šperky ze zlata jsou už po tisíciletí těmi nejoblíbenějšími. Ať je to již bílé, či žluté zlato, vždy jsou to oblíbené šperky, doplňky i dárky k významným životním jubileím.  

Bílé zlato je technicky vzato stále to „žluté“, jen díky přidání niklu, či jiných slitin vypadá bíle. Stále však má lehký žlutý podtón, který lze odstranit pouze rhodiováním. Zlaté řetízky tak mohou být žluté, anebo vypadat z dálky jako stříbrné, přestože jsou také vyrobeny ze zlata. Je jen na vás, jakou barvu tohoto drahého kovu preferujete.

Zlato je jednou z nejvíce ceněných investičních komodit. Dokonce i v Bibli existují zmínky o zlatu. Trendy v oblasti oblékání, módních doplňků a šperků se mění s každým ročním obdobím. Ale zlaté náušnice, náramky a řetízky jsou doplňky, které nikdy z módy nevyjdou. Rozumí si se všemi barvami i strukturami látek oblečení.

Existuje nepsané pravidlo, že když vám žena porodí dítě, měla by za to dostat zlatý šperk. Stejně tak malé holčičky mívají své první náušnice z pravého zlata. Protože u drtivé většiny nositelek nealergizují, nemění barvu a po celé roky neklesají na hodnotě. Stejně tak většina čerstvě plnoletých dostává k osmnáctým narozeninám zlatý řetízek. Za promoci bývá nejoblíbenějším dárkem také zlatý šperk. A co největší životní předěl – svatba? Snubní prsteny obsahují bílé zlato, žluté zlato, dvoubarevné a dokonce v poslední době i růžové zlato.

Je tak vidět, že zlato nás provází celým životem. Židé ve svém učení Talmud radí, abyste část svých financí drželi ve zlatě. Dodnes se toho držíme a pořizujeme nejen zlaté šperky, ale i na burze kupujeme akcie firem, které se věnují těžbě zlata. V oblasti investování je také v posledních pěti letech moderní kupovat zlaté slitky, které budou sloužit našim potomkům jako pojistka pro případ nouze.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.