Vyberte možnost Stránka

Napínáky do bot by neměly být jen tak ledajaké

Rate this post

Koupili jste si překrásné, ne zrovna levné společenské boty a teď přemýšlíte, jak se o ně starat, aby dlouho vydržely v původním stavu? Rada je jednoduchá: Pořiďte si dobré napínáky do bot.

Ty dokážou nejlépe udržet původní vzhled.

Ze začátku se určitě budete snažit se svými novými botami vycházet jen za suchého počasí a vyhnete se každému smítku, aby se náhodou neušpinily. Dříve nebo později ale zmoknou a v přední části boty se kůže začne mačkat. A právě s tím vám pomohou cedrové napínáky do bot.

K čemu vlastně slouží napínáky?

Pravděpodobně vás napadne, že k napínání. Skutečně je tomu tak, udržují kůži boty napnutou, aby neměla tendenci se krabatit. Navíc ale pohlcují pach z obuvi a nasávají do sebe vlhkost, takže boty po procházce v dešti rychleji uschnou. Vypnutá kůže se také dobře čistí a daleko lépe absorbuje vosk či krém.

Ne všechny napínáky fungují stejně

Záměrně již od začátku zmiňujeme cedrové napínáky, protože ty mají největší efekt. Plastové varianty botu sice vypnou, ale nenasají do sebe vlhkost ani pach. Obyčejné dřevo je na tom o něco lépe, aspoň část vlhkosti pojme. Za nejlepší jsou však právem považovány cedrové napínáky do bot. Cedrové dřevo skvěle absorbuje vlhkost, a především překrásně voní.

napinaky-01 napinaky-02

Vůně čerstvého dřeva vydrží několik let, a jakmile se začne vytrácet, obnovíte ji cedrovou esencí. Kvalitní napínáky z cedru jsou sice mnohonásobně dražší než ty plastové, ale také daleko delší dobu vydrží.

napinaky-1

Pozor na to, co kupujete

Jak možná víte, cedr u nás neroste. Proto je nabídka napínáků v zahraničí větší než v ČR. Ty plastové seženete bez nejmenšího problému, po cedrových se budete muset podívat pečlivěji. Jednou možností je objednat kvalitu ze zahraničí. Ale opravdu se vám chce riskovat a platit drahé poštovné? Také u nás se dají vypátrat ověřené společnosti. Dobrou volbou jsou určitě cedrové napínáky Famaco z dílny rodinné firmy s téměř stoletou tradicí sídlící v Paříži. V ČR má zastoupení na www.cisteboty.cz. Ceny nejsou vůbec špatné, levnější napínáky budete hledat jen těžko. A kvalitnější jakbysmet.

Ostatně na zmiňovaném portálu najdete i spoustu dalších rad, jak udržovat boty čisté, aby vám dlouho vydržely.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.