Vyberte možnost Stránka

Moje povolání: Restaurátor automobilů

Moje povolání: Restaurátor automobilů
Rate this post
!AdSense – before contentV dnešním zajímavém rozhovoru nahlédneme společně s Martinem Šimonkem, do světa lakování luxusních automobilů a restaurování veteránů. Vydáme se až do Londýna, kde se nachází dílna, ve které tráví Martin spoustu času.

Martine, jak dlouho se pohybuješ v tomto oboru, lakování a restaurování automobilů a co tě k této profesi přivedlo?

Jsem vyučený automechanik, chtěl jsem původně pouze rozšířit své dovednosti o lakování, abych si v budoucnu, byl schopen všechny práce na svém autě udělat sám. Moje povolání se mi zároveň stalo koníčkem. Už jako malý kluk jsem četl různé motoristické magazíny a zajímal se o tento svět. S lakováním, jsem začal už v ČR. Nyní pokračuji a rozvíjím své dovednosti v zahraničí, kde se mi podařilo najít uplatnění, navzdory velké konkurenci z celého světa.

S jakými automobily se setkáváš při své práci?

Setkávám se s různými typy, od sportovních aut věhlasných značek, jako jsou například Porsche, Ferrari, Aston Martin, až po luxusní limuzíny typu Bentley, Mercedes Benz, Rolls Royce.

Vaše dílna se zabývá i restaurováním veteránů. Můžeš mi k tomu říci něco více?

Miluji ten pocit, když mohu přivést k životu auto, které už by jinak, nikdy nemohlo zpět na silnici. Co se týká restaurování aut samotných, jedná se o velmi složitý proces, který je náročný časově i finančně. Jelikož většinu dílů, je nutné znovu vyrobit. Jedná se například o díly karoserie, jako jsou blatníky, kapoty, nárazníky a další. Momentálně pracuji na projektu Jaguar MK2 z 60let. Větší část karoserie tohoto vozidla je vyrobena z laminátu, jelikož se jedná o závodní prototyp.

Jací lidé tvoří vaší klientelu?

Je to různé, mezi naše klienty patří úspěšní sportovci, lékaři, právníci, podnikatelé, ale i běžní občané, kterým bylo poškozeno auto při dopravní nehodě. Spolupracujeme i s pojišťovnami.

Říká se, že každé auto má svou duši, co si o tom myslíš?

Myslím si, že ano. Protože tu duši, do daného automobilu vkládá každý pár rukou, který se podílí na výrobě, či opravách. 

Napsala: Gabriela Kortová

Je to různé, mezi naše klienty patří úspěšní sportovci, lékaři, právníci, podnikatelé, ale i běžní občané, kterým bylo poškozeno auto při dopravní nehodě.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.