Vyberte možnost Stránka

Lov kaprů v dešti? Skvělý nápad! Jak na to?

Lov kaprů v dešti? Skvělý nápad! Jak na to?
Rate this post

Rozhodli jste se pustit do lovu kaprů, ale počasí se vám zase rozhodlo vám zkřížit plány? Nemusíte si zoufat, protože lovení sladkovodních ryb je za deště víc než dobré! Zatímco v některých případech je to ryze sousedská tradice, jinde je lov kaprů spíše koníčkem, kterému se hodlá věnovat všechen svůj čas. Ať už je to pro vás společenská činnost, nebo je to naopak individuální způsob meditace, pojďme si říct, jak vlastně na to.

Zvolte vhodnou návnadu

Déšť by vás neměl zastrašit. Naopak by vás měl motivovat, protože lov kaprů za takového počasí bude skutečně velmi příjemný a netradiční. Důvod je prostý – ryby budou poněkud živější, a to je skvělé, nemyslíte? V běžných horkých letních dnech jsou kapři spíše unavení a jejich aktivita pod tíhou vysokých teplot není příliš velká. V dešti je však situace zcela jiná.

Aby se vám povedlo chytit kapra skutečně velmi rychle, měli byste zvolit vhodnou návnadu. Boilies jsou samozřejmě to nejlepší, pro co se můžete rozhodnout, vždyť je lze mít v mnoha příchutích. Po hlavní sezoně se doporučuje dát přednost spíše netradičním chutím a barvám, jelikož jsou kapři již všednostmi unavení.

Chce to hlavně správně oblečení

Lovení kaprů v dešti nebude takovou zkouškou štěstí, jako spíše zkouškou trpělivosti. Kapři se budou chytat jedna radost, ale vaše vytrvalost zde promluví. Je klíčové mít po ruce a na sobě potřebné vybavení, díky čemuž zajistíte, že lovením kaprů strávíte dostatek času.

Je sice pravdou, že když ryby berou, prakticky nikdo nevnímá škaredé počasí, na druhou stranu než se první ryba chytí, bude to skutečně velká zkouška vaší trpělivosti. Pamatujte proto na pravidlo – neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. A dle toho se zařiďte a nachystejte předtím, než vyrazíte k rybníku.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.