Vyberte možnost Stránka

Legíny už dávno nejsou jen ženskou záležitostí ke sportování

Legíny už dávno nejsou jen ženskou záležitostí ke sportování
Rate this post

Legíny jsou specifický kus oblečení, který rozhodně nemusíme představovat. Každý o nich mockrát slyšel a obzvláště u dam se staly nedílnou součástí jejich šatníku. Tyto elastické kalhoty, které se přizpůsobují tvaru každých nohou byly původně vyrobeny pro sportovní účely. Hojně byly využívány pro fitness, běh nebo jógu. Ovšem postupem času se staly oblíbeným kouskem i pro běžné každodenní nošení.

První legíny nosily již ženy ve starověkém Řecku

Pokud bychom chtěli zapátrat hluboce v minulosti a zjistit, kdy se tento typ oblečení poprvé objevil, pak bychom se museli zastavit daleko do starověkého Řecka. Již tehdy se nosily jako podkolenky jako spodní vrstva pod šaty nebo sukně.

Ovšem moderní legíny, které naleznete na https://answear.cz/m/adidas/ona/obleceni/kalhoty-a-leginy/leginy, jak je známe dnes se začaly objevovat až v 60. letech dvacátého století. Již tehdy se vyráběly z elastických materiálů a opět se kombinovaly jako za starověkého Řecka hlavně se sukněmi nebo šaty.

Do té doby to byl kus oblečení určený výhradně pro ženy. To se změnilo na počátku sedmdesátých let, kdy si získaly oblibu i u mužů. Speciálně byly často využívány mezi tanečníky nebo gymnasty, právě díky příjemného a pohodlného materiálu, který při cvičení dokázal udržet celé tělo v teple.

Největší slávu si ovšem získaly v letech osmdesátých, a to díky filmu Flashdance. Ze sportovního oblečení se rázem stal módní kus vhodný pro každodenní nošení, který se těšil obrovské oblibě hlavně u žen. Ty legíny nosily v nejrůznějších kombinacích, tak aby vynikly jejich přednosti. Obzvláště oblíbená kombinace byla s vysokými podpatky.

Popularita u žen neklesá, dokonce u ně začínají mít zájem i muži

V současnosti si tyto elastické kalhoty udržely svou popularitu, a dokonce nejen u žen. Čím dál tím více si legíny získávají sympatie i u mužské části populace. Obzvláště ve sportovním odvětví jsou právě díky svým vlastnostem stále více vyhledávaným módním kusem. Primárně u cyklistiky, jógy nebo fitness je jejich užití muži na vzestupu.

Díky své jednoduchosti a univerzálnímu vzhledu jsou rovněž do šatníku zařazovány díky velkým možnostem kombinací, kterými docílíte perfektního vzhledu a hlavně pohodlnosti. Když nemáte čas přemýšlet co na sebe, tak bílá halenka nebo košile v kombinací s černými legínami řeší jakýkoliv problém.

Spousta velkých značek to ví, a proto spolupracují se známými módními návrháři s cílem oslovit nejen ženy, ale také muže. Například celosvětově známá značka Adidas na legíny cílí dlouhodobě a nabízí obrovský výběr pro obě pohlaví. Navíc od nich nečekejte jen nudné černé legíny, ale opravdové módní kousky, se kterými se rozhodně nebudete muset bát na veřejnosti ukázat. Takové legíny s vysokým pasem, které jsou mimo jiné aktuálním módním trendem učarují vaše okolí na první pohled.

Zdroj obrázku: AHNsd / Shutterstock.com

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.