Vyberte možnost Stránka

Je libo francouzskou pálenku?

Je libo francouzskou pálenku?
Rate this post
!AdSense – before contentPůvodně francouzské destiláty, které získaly v Česku velkou oblibu, to je cognac a armagnac. Přečtěte si, jak se toto skvělé pití vyrábí, kde zraje a do čeho se nalévá. Připravili jsme pro vás zajímavý souhrn informací, které vám konečně vysvětlí všechny tajemnosti týkající se tohoto stylového pití.

Dalo by se říci, že koňak získal svou oblibu především u mužů. Přesto málokterý muž ví, co to vlastně koňak je, a kde je jeho původ.

 

Obsah článku

Co je to koňak?

Cognac patří mezi druh brandy pocházející ze Západní Francie, konkrétně z okolí města Cognac. Pokud tomu tak není a tento destilát se vyrobil někde jinde, nesmí se nazývat koňakem, tak to stanovil francouzský zákon roku 1909.

Výroba tohoto zlatavého pití musí splňovat přísná kritéria. Označení cognac je povoleno pouze, pokud je:

  • použitá vinná réva z okolí města Cognac v Západní Francii., kde je ideální podnebí a půda s vysokým obsahem křídy.
  • použitá vinná réva z odrůdy Folle Blanche nebo Colombard nebo Ugni Blanc.
  • koňak nejméně dva roky v dubových sudech, kde během této doby zraje.

 

Pravidla stolování

Jako samotná výroba koňaku, i jeho konzumace má svá pravidla. Koňak by se měl pít pouze ze sklenic, k tomuto nápoji určených. Také samotné menu by mělo být chuti koňaku uzpůsobeno.

Kromě toho je nutné koňak skladovat v pokojových teplotách v kolmé poloze. Při uskladnění v nízkých teplotách hrozí ztráta typické chuti a vůně.

 

Armaňak

Armaňak je považován za nejstarší pálenku světa a jde o příbuzného cognacu. Historie původu armaňaku se pojí s jihem Francie, tedy s Gaskoňskem. Tento francouzský vinný destilát je znám pro svou unikátní chuť, které se dosahuje podnebím, půdou, destilací a konečným zráním.

Amaňak se rozděluje do několika druhů podle stáří nejmladší přísady a mnohých dalších aspektů. Jako nejkvalitnější armagnac je vyzdvihován Bas Armagnac, vznikající díky půdě s vysokým obsahem jílu a písku.

Nákup

Doplňte svůj bar o skvělé koňaky a armagňaky v internetovém obchodu www.winehouse.cz

Čemu dáváte přednost, koňaku nebo armaňaku?

 

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.