Vyberte možnost Stránka

Jak zorganizovat maturitní ples, na který budou všechno dlouho vzpomínat?

Jak zorganizovat maturitní ples, na který budou všechno dlouho vzpomínat?
5/5 - (1 vote)

Čeká vás maturitní ples? Poradíme vám, co udělat pro tona co se zaměřit a co neopomenout.

Ples, především ten maturitní, patří k nejvýznamnějším společenským událostem. A s tímto vědomím je na místě k němu přistupovat. Záležet si musí dát nejenom jeho organizátoři, ale samotní účastnící. Jak by taková příprava na ples měla vypadat?

Obsah článku

Ples očima organizátorů

Na organizátorech je celou událost ples zařídit. Zvolit vhodný termín, v dostatečném předstihu objednat taneční sál, hudbu, ozvučení a moderátora. Nechat vytisknout pozvánky a postarat o předtančení. Oslovit taneční mistry a s vybranými studenty ho nacvičit.

Šerpy na ples

Nesmírně důležité ale jsou i šerpy na ples. Obzvláště ty je vhodné vyšperkovat, protože spolu s fotografií v podstatě budou jedinou vzpomínkou na ples jako takový. Zaměřte byste se měli nejenom na materiál šerpy, ale také slogan, jehož bude nositelem. Ten by měl být stručný, výstižný a vtipný zároveň. A maturanti by s ním samozřejmě měli souhlasit. Klidně ho proto nechte na nich. Ať si ho sami vymyslí. Zřejmě jich bude víc, o těch nejlepších pak nechte hlasovat. Co se materiálu týče, na e-shopu myprom.cz jsou k sehnání šerpy taftové, třpytivé a atlasové. A t různých barev včetně těch velmi zářivých.

Maturitní stužky

Nedílnou součástí čerstvým maturantů bývají také maturitní stužky, které jsou jakousi zmenšeninou maturitní šerpy. I ty bývají nositeli nějakého textu. Vybírat v tomto případě můžete ze stužek atlasových a taftových. Možné jsou dvojstužky i trojstužky v bohaté škále barev od bílé až po černou. V nabídce jsou ale i takové barvy, jako jsou smetanová, šedá, žlutá, lososová, růžová, červená vínová a spousta dalších.

Pánská garderoba

Zcela jiné úkoly jsou na bedrech samotných maturantů. U nich je nejdůležitější položkou adekvátní společenský oděv a obutí. U chlapců černé lakýrky a u dívek uzavřené lodičky nebo taneční páskové boty. Další součástí pánské plesové garderoby je bílá košile (samozřejmě vyžehlená), kravata, nebo motýlek a dobře padnoucí oblek (nikoliv smoking). Upozorňujeme na pojem dobře padnoucí, tedy takový, který dobře sedne ramenům, s rukávy maximálně centimetr nad košilí a s kalhotami, jehož nohavice neplandají po zemi.

Dámská garderoba

A co dívky? Ty by na ples měly vyrazit ve společenských šatech. Nemusí být a priori dlouhé, ale zase ne příliš krátké. Minimální délka je pod kolena. Dívky by si také měly vybrat, jakou část těla odhalí – zda dekolt, nebo nohy. Obojí je podle etikety nepřípustné. Takže buď dlouhé šaty s odhaleným dekoltem, nebo ty kratší s dekoltem zahaleným. Co se barev týče, zde dívky mají větší volnost než chlapci. Možné jsou šaty jednobarevné i pestré. Co se střihu týče, nejlepší jsou šaty splývavé. Podceňovat by dívky neměly ani líčení a účes. Ty by měly ladit s garderobou. Toužíte-li po dokonalém výsledku, doporučujeme se nechat učesat i nalíčit od profesionálů.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.