Vyberte možnost Stránka

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka má vlastní nadaci

Rate this post

Skupina DRFG podporuje vybrané sportovní, sociální a kulturní aktivity. Z důvodu potřeby tyto podpůrné aktivity sjednotit vznikla Nadace DRFG.

Po setkání Davida Macka s Davidem Rusňákem, majitelem investiční skupiny DRFG, oba došli ke zjištění, že skupina DRFG pomáhá v řadě různých projektů, ale nemá vlastní nadaci. A tak ve druhém čtvrtletí roku 2016 byla založena Nadace DRFG.

„Nastavení nadace je hodně univerzální, abychom mohli podporovat různé věci. Již od začátku bylo jasno, že budeme podporovat festival Meeting Brno. Další projekt, který se nám líbil, byla podpora finanční gramotnosti mládeže,“ uvádí David Macek, ředitel Nadace DRFG.

Rádi bychom, aby Nadace DRFG byla mezinárodně ukotvena, například v European Venture Philanthropy Association, kde se sdružují prestižní nadace velkých společností,“ dodává Macek.

Zaměstnanci investiční skupiny DRFG začali samovolně posílat finanční příspěvky na konto nadace. Toto je velmi silné gesto, které působí i chvályhodně navenek. „Ve chvíli, kdy se moji přátelé dozvěděli, že dar pro festival byl složen z lidí, kteří pracují pro skupinu, velmi užasli,“ uvádí David Macek.

DRFG podporuje Festival Meeting Brno

Festival Meeting Brno, který DRFG podporuje, je inspirován italským festivalem přátelství mezi národy Meeting Rimini. Hlavním úkolem této události je upevňování společných vztahů se středoevropskými sousedy a hosty.

David Macek poskládal skvělý organizační tým festivalu. V srpnu se Nadace DRFG stala součástí Meeting Rimini společně s tuniským nositelem Nobelovy ceny míru z roku 2015 a spoustou dalších světových osobností. V březnu byl festival Meeting Brno uveden v časopise Tracce spolu s komunitou Taizé a ženevského centra excelence CERN jako příklad naděje pro Evropu v krizi.

Kromě této velkolepé akce, festivalu Meeting Brno, Nadace DRFG podporuje také domov Horizont v Kyjově, sdružení Ruka pro život v Brně i v Praze, brněnského Klokánka, místní diakonii či Diecézní charitu Brno. Z Nadace DRFG je také placen terénní sociální pracovník, který pomáhá v nejchudších částech Brna.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.