Vyberte možnost Stránka

Bez pořádné obuvi to nejde! Zjistěte, jak pracovat v pohodlí a naplno!

Bez pořádné obuvi to nejde! Zjistěte, jak pracovat v pohodlí a naplno!
Rate this post
!AdSense – before contentAť už jste řemeslník nebo počítačový expert, bez správné obuvi se na práci soustředit nelze. Víte, v jakých botách budou vaše nohy v pohodlí a bezpečí?

Nelze podávat 100% pracovní výkon, když vás obuv tlačí nebo ‘’nepadne’’, je v vám v ní příliš horko či zima. Nepohodlí a nedostatek ochrany je u obuvi dost zásadní problém. Trápíte se s nepohodlnými boty každý den? Je čas to změnit, pořiďte si nové, lepší, plně padnoucí!

Pracovna obuv je základem pracovního oblečení! Jde o nejdůležitější část oděvu do práce, vybírejte ji s náležitou pozorností!

 

Čemu věnovat pozornost při nákupu obuvi do práce?

Před samotným výběrem je důležité si rozmyslet, jaké boty vlastně potřebujete, do jakého prostředí? Pracujete v interiéru či venku, potřebujete obuv otevřenou nebo uzavřenou a vybavenou ochrannými částmi?

Teprve po ujasnění si druhu pracovních bot, můžete vybírat konkrétní model, který by měl vyhovovat zpracováním, materiálem, typem podrážky a dalšími vlastnostmi jako je zateplení i voděodolnost.

Náš tip: Zdravotní obuv určená pro zdravotnický personál – zdravotní sestřičky a lékaře, musí být pružná, prodyšná, měla by mít také protiskluzovou podrážku. Široký výběr zdravotnické obuvi, ale i zdravotní oblečení a chirurgické nástroje najdete na www.inifinitemedstyle.cz.

 

Druhy obuvi do práce

Vyberte si to správné obutí!

  • Pracovní kotníčková obuv – Zvaná také ‘’farmářky’’, vhodná k venkovní činnosti. Volte především ten model, který má protiskluzovou podrážku a ocelovou špičku pro zvýšení bezpečnosti.

 

  • Pracovní polobotky – Široká možnost využití ve vnitřních i venkovních prostorách. Naleznete modely celokožené, s ocelovou výstuží na špičce a kvalitní podrážkou. Lze ovšem koupit i typ lehčí s menší mírou ochranných prvků-

 

  • Pracovní vysoká obuv – hodná obuv pro oblast zemědělství, těžkého průmyslu. Boty poskytují ochranu od kotníku až po holeň. Disponují také protiskluzovou podrážkou a koženými částmi. Pro zimní období volte zateplené modely.

 

  • Pracovní holinky – Odolné boty z gumy nebo PVC vhodné pro použití na zahradě, v lese, ve vlhku atd. Mohou být vybavené odolnou podrážkou s výrazným vzorkem, vyteplením, anatomickým kopytem.

 

  • Pracovní sandály – Ideální pro letní období. Zajišťují prodyšnost, komfort a snadné nazutí. Při výběru věnujte pozornost podrážce, je odolná vůči propíchnutí? Zajišťuje antistatickou ochranu?

 

  • Pracovní pantofle – Ideální pro interiéry, poskytují řadu výhod. Mezi ně patří například vysoký komfort nošení, snadné nazutí, prodyšnost. Pantofle by měly mít zdravotní atestaci.

 

Důležité vlastnosti bot, k čemu jsou dobré?

Ocelová špička – Vhodné pro činnosti, kde hrozí riziko upadnutí těžkého předmětu na nohu.

Protiskluzová podrážka – Zabraňují uklouznutí ve vlhkém prostředí.

Voděodolnost – Využijete v místech, kde přicházíte do přímého kontaktu s vodou.

Antistatická podrážka – Pracujete s elektrickým proudem, pak je tato ochrana nutností!

Podrážka odolná vůči propíchnutí – Náročné pracovní podmínky na stavbě či ve strojírenském průmyslu vyžadují tuto ochranu.

Reflexní prvky – Když chcete být vidět.

Zateplení – Zimní měsíce, sklady, chladné prostředí, zateplená obuv zvyšuje komfort nošení v náročných podmínkách.

Máte správné pracovní boty? Pokud ne, vyberte si je v nabídce e-shopu obchod.bestafe.cz!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.