Vyberte možnost Stránka

8 tipů, jak začít rybařit!

8 tipů, jak začít rybařit!
Rate this post
!AdSense – before contentUž vás nebaví vysedávání u počítače? Zkuste rybaření! Máme pro vás 8 rad, jak s ním začít!

1. Vybavení

Rybaření je aktivita, kterou bez vybavení dělat nelze. Není toho potřeba tolik, ale něco přece jen ano. Rybářské potřeby od Ryboflex.sk jsou vhodné nejen pro rybářské začátečníky, ale i rybáře profesionály a zároveň nijak extrémně nezatíží vaší peněženku. Tím prvním, co je potřeba je samozřejmě kvalitní rybářský prut, naviják, vlasec, platový splávek a závaží nebo-li olůvko a v neposlední řadě také háčky, ty lze vytahovat pomocí kleští nebo vyprošťovačů háčků. Dalším potřebným vybavením je také podběrák a v případě, že se budete chtít pochlubit živým úlovkem, je nutné koupit i vezírek. Nakonec je potřeba mít také metr a fotoaparát, kterým si ulovené ryby zdokumentujete.

S výběrem rybářských potřeb vám poradí v každém rybářském obchodě. Rybářské navijáky a další vybavení kup zde.

 

2. Návnada

Návnadu můžete koupit nebo si jí sami nachytat či vyrobit, záleží na tom, jaké ryby chcete chytat. Lze koupit červy, žížaly, střevle nebo malé rybky. Žížaly a červy si ale můžete nachytat v zemi nebo v zetlelém listí či stromech. Malé rybky lze použít jako návnadu pro větší dravější ryby, jako je štika nebo candát. Mořské ryby jdou nejlépe na krevety, pstruha chytíte na kukuřici nebo sýr. Lze si vyrobit vlastní těsto nebo koupit již připravené směsi.

 

3. Místo

Výběrem správného místa zvyšujete úspěch celého rybaření. Vybírejte rybníky, jezera, kde lze chytit sumce, štiku, okouna, amura, lína nebo kapra. Řeka je zas vhodná pro ulovení pstruha i jesetera. Důležité je také zjistit, zda je povoleno v dané oblasti rybařit. Zažádejte si o povolení nebo rybářský lístek, v opačném případě vám hrozí nemalá pokuta.

 

Dále je to jen o vašem umu a také o štěstí!

 

4. Složte si prut, na vlasec navlečte splávek, připevněte závaží a nakonec háček.

 

5. Na háček napíchněte návnadu, prstem si přichytněte vlasec, dále je nutné odjistit naviják a z poza hlavy švihnout dopředu.

 

6. Prut udržujte v klidu v horizontální poloze. Splávek stále sledujte, v případě jeho pohybu trhněte směrem vzhůru, čímž se háček zasekne. Navijákem táhněte rybu k sobě a pomocí podběráku jí vytáhněte ven z vody.

 

7. Při odstraňování háčku si počínejte opatrně, i když většina ryb zuby nemá, mohou mít po těle ostré výběžky nebo ostny. Rybu chytněte za její hlavou a háček vytáhněte pomocí kleští nebo vyprošťovače.

 

8. V případě, že je ryba malá, pusťte jí zpět do vody nebo jí použijte jako návnadu. Rybaření je o velké náhodě a také trpělivosti. Během rybaření buďte v klidu a potichu. Pro větší zábavu si sebou můžete vzít psího společníka, pak se vám budou hodit obojky proti štěkání.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.