Vyberte možnost Stránka

Vzduchovky Hatsan potěší každého se zájmem o zájmovou sportovní střelbu

Vzduchovky Hatsan potěší každého se zájmem o zájmovou sportovní střelbu
Rate this post

Turecká značka Hatsan je největším výrobcem vzduchových zbraní v zemi. Od roku 1976 se propracovala na svoji současnou významnou pozici mezi prodejci vzduchových zbraní vůbec a nabízí jak vzduchové pušky, tak vzduchové pistole.

Vzduchovky Hatsan charakterizují zabudovaná světlovodná mířidla, která jsou výškově i stranově stavitelná. Regulovat na nich lze rovněž odpor spouště a jsou s automatickou pojistkou. Většina z nás zná především klasické pružinové zalamovací vzduchovky. Tyto zbraně Hasan rovněž nabízí. Vedle nich ale též vzduchovky, které mají spodní natahovací páku.

TIP: S kvalitním výběrem zbraní Hatsan vám rádi odborně poradí v e-shopu Kentaurzbrane.cz. Najdete zde široký sortiment vzduchových zbraní Hatsan. Hitem je například model AT44 a za pozornost určitě stojí novinka – Galatian.

Potřebujeme na vzduchovku zbrojní pas?

V České republice jsou vzduchovky až do úsňové energie 16 J volně prodejnými zbraněmi nad 18 let. Jde o vzduchovky v kategorii D. Nad 16 J, tedy do kategorie C, již spadají zbraně, na které potřebujete vlastnit zbrojní průkaz.

Vzduchovka umí pobavit

Proč si pořizovat vzduchovku? Jde především o skvělou zábavu a střelba na terč ze vzduchovky je dokonce olympijskou disciplínou. Současně je to ale i zbraň užitečná pro lov drobných hlodavců. Na ty jsou dokonce jiné zbraně zakázané.

Výhodou vzduchovek je, že obsahují střelivo bez třaskaviny. Střelba je tichá, a tak vám tohoto koníčka, střelbu ze vzduchovky, nebudou vyčítat ani sousedi. Vhodná je sice ochrana očí, sluch si však chránit nemusíte. Na střílení ze vzduchovky nepotřebujete příliš místa. Bezpečné je jak na malé zahradě, tak i přímo v interiéru.

Výrobci vzduchovek, které se oplatí znát

Mezi nejznámější výrobce vzduchových zbraní, přičemž může jít o vzduchové pušky i pistole, patří právě turecký Hatsan, Česká zbrojovka, český výrobce Taipan, španělské značky GAMO a Cometa, angličtí výrobci Air Arms a Daystate, němečtí výrobci Umarex a Weihrauch, americká značka Crosman, čínská firma SPA či korejský výrobce Evanix.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.